DGP Azoty Unia Tarnów - Stal Ostrów Wlkp. 102:72
access_time 2006-03-27 11:30:52
Show Bojana Malesevicia w pierwszej i Chaza Carra w drugiej połowie. Unia wygrywa ze Stalą 102:72.
Przed meczem tarnowianie zapowiadali, że na spotkanie ze Stalą wyjdą maksymalnie skoncentrowani i zagrają dla swoich kibiców. I tak się właśnie stało. Na początku spotkania zawodnicy Stali chcieli odciąć Bojana Malesevicia od podań, więc dawali mu wolne pozycje do rzutów. A Serb zaskoczył wszystkich i trafiał rzut za rzutem. Nie zabrakło także jego bardzo efektownych podań do Grega Morgana. W drużynie gości bardzo dobrze grał Mike Ansley, który przyzwyczaił już tarnowskich kibiców, że w hali Jaskółka zawsze jest groźny. To właśnie dzięki dobrej grze Amerykanina koszykarze Stali zachowywali bezpieczny dystans do drużyny gospodarzy w pierwszej kwarcie. Jednak bardzo dobra gra Wojciecha Żurawskiego i Iwo Kitzingera sprawiła, że przewaga tarnowian po pierwszej połowie wzrosła do dwunastu punktów.