Szybkie 3:0 UKS "Jedynki"
access_time 2006-02-07 18:41:19
W hali I-LO odbył się mecz siatkówki 3 ligi kobiet, w którym to zmierzyły się dwa zespoły zza miedzy UKS Jedynka Tarnów oraz Gryf Brzesko. Przed tą kolejką obie ekipy sąsiadowały ze sobą w ligowej tabeli, stąd spodziewano się wyrównanego spotkania. Prawda okazała się jednak inna – tarnowianki szybko załatwiły sprawę i gładko wygrały 3:0.

UKS "Jedynka" prowadzona przez trenerkę Alfredę Bujoczek rozpoczęła mecz w składzie Sylwia Styrkowiec, Elżbieta Wojtanowska, Agata Mróz, Agnieszka Kiełbusiewicz, Barbara Wieliczko oraz Monika Opozda. Pierwszy punkt w meczu zdobył zespół gości, ale jak się później okazało było to ich ostatnie prowadzenie. Tarnowianki momentalnie wzięły się do pracy, by już po paru serwisach prowadzić 5:3, a dalej tylko spokojnie, stopniowo zwiększać przewagę. Pędząca lokomotywa bez respektu rozbijała brzeski blok, by po 15 minutach walki wygrać set w stosunku 25:16.
%%br%%
Kolejna odsłona nie wniosła nic nowego. Nadal przeważającą stroną był zespół z Tarnowa, a decydujący punkt efektownym „gwoździem w parkiet” zdobyła Agnieszka Kiełbusiewicz. Wszystko zmierzało więc w dobrym kierunku, by zakończyć to spotkanie „szybkim 3:0”.
%%br%%
Po krótkiej przerwie, zawodniczki z Brzeska pojawiły się na parkiecie nieco bardziej zmotywowane i przez chwilę uwierzyły, że można powalczyć z wyjątkowo dobrze dysponowanym rywalem. Marzenia jednak szybko zostały rozwiane. Dobrą zmianę dała Aleksandra Ziaja, dla której nie było straconych piłek i w dużej mierze za sprawą jej ofiarnej gry w obronie tarnowianki wyszły na prowadzenie, które utrzymały do ostatniej piłki.
%%br%%
Tym samym po 58 minutach UKS Jedynka triumfowała w spotkaniu z Gryfem Brzesko.
%%br%%
UKS Jedynka Tarnów – Gryf Brzesko 3:0 (25:15, 25:17, 20:16)
%%br%%
UKS - Sylwia Styrkowiec, Elżbieta Wojtanowska, Agata Mróz, Agnieszka Kiełbusiewicz, Barbara Wieliczko, Monika Opozda – Aleksandra Ziaja
%%br%%
Gryf – Kusiak, Kukułka, Radecka, Kurek, Śnioszek, Ropek – Zydroń, Baczek
%%br%%
Następny i ostatni już w tym sezonie mecz ligowy UKS „Jedynka” Tarnów rozegra w najbliższy piątek (10.02) o godz. 18.00, a przeciwnikiem będzie zespół „Ogniwo” Piwniczna. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na halę 1LO w Tarnowie przy ul. Piłsudskiego 6.