Piłkarskie emocje ostatniego weekendu
access_time 2006-05-15 10:12:28
Połowa maja uświadamia wszystkim, którzy jeszcze walczą o ligowy byt, bądź starają się o wejście do wyższych klas rozgrywkowych, że do końca sezonu coraz bliżej i coraz mnie czasu na odrabianie strat. Na pewno nie ma już miejsca na potknięcia.
W IV lidze Unia Tarnów praktycznie może być już pewna ligowego bytu. Chyba tylko jakaś katastrofa może sprawić, że znajdą się w spadkowej części tabeli. Ostatnie spotkanie nie poszło jednak po ich myśli. Bocheński KS wygrał z Jaskółkami u siebie 1:0. Zwycięska bramka padła po rzucie karnym w 88 minucie meczu.
Tarnovii natomiast pozostało tylko 7 spotkań, aby wyjść z drugiej połówki tabeli. Remis z jaki padł w Łososinie Dolnej, nie przybliża ich do osiągnięcia tego rezultatu. Obecnie do Tuchovii Tuchów, która jest 8 w tabeli tracą 5 oczek.

Bocheński KS - Unia Tarnów 1:0
Łosoś Łososina Dolna - Tarnovia Tarnów 1:1

V liga też nieubłaganie zbliża się do końca rozgrywek. W tym momencie, ze względu na reorganizację o pozostanie na tym samym poziomie walczy Metal Gawro Tarnów. W opstatnią sobotę wygrał z LKS Nowa Jastrząbka 3:1. Mimo to, nie udało się przesunąc w górę. Metal nadal jest na 7 miejscu, ze stratą 3 oczek do 4 Szreniawy Nowy Wiśnicz.

Metal/Gawro Tarnów - LKS Nowa Jastrząbka 3:1

W III grupie A klasy, starająca się o jak najlepsze miejsce w ligowej tabeli Iskra Tarnów wygrała i tym razem na własnym obiekcie z ekipą Orła Lisia Góra. Wynikiem 3:0 tarnowska drużyna nadal utrzymuje się na 3 miejscu i traci do lidera 5 punktów.
Walcząca o awans z A klasy Tarnovia II/Wola Lubecka nie sprostała tym razem gospodarzom Pogorii Pogórska Wola. Mecz na szczycie zakończył się wynikiem 4:3. Pogoria zniwelowała swoją stratę do prowadzącej Tarnovii do 3 punktów.
Błękitni Tarnów, którzy cały czas zaliczają tzw ogon tabeli, nie sprostali na własnym boisku zawodnikom KS Ryglice, przegrywając spotkanie 2:3. Tym samym zajmują 12 miejsce w tabeli.

Iskra Tarnów - Orzeł Lisia Góra 3:0
Pogoria Pogórska Wola - Tarnovia II/Wola Lubecka 4:3
Błękitni Tarnów - KS Ryglice 2:3