Niebezpieczny pożar na Promiennej
access_time 2006-10-20 16:27:19
Poranny pożar przy ulicy Promiennej to szczęście w nieszczęściu. Rodzina mieszkająca na ósmym piętrze straciła dach nad głową, ale nikomu nic się nie stało. Straż Pożarna opanowała sytuację, która stawała się coraz bardziej niebezpieczna.

Straż Pożarna odebrała telefon o godzinie 9.23 ze zgłoszeniem pożaru na ulicy Promiennej. Trzy samochody gaśnicze i samochód wysokościowy z podnośnikiem hydraulicznym udały się na miejsce, gdzie okazało się, że pali się mieszkanie na ósmym piętrze. Pożar przedostawał się na klatkę schodową.

 

"Po przybyciu strażaków na miejsce zdarzenia cały lokal był już objęty ogniem. Osoby mieszkające tam ewakuowały się przed przybyciem strażaków. Pożar był w pełni rozwinięty, bo prawdopodobnie doszło do wypływu gazu z remontowanej kuchenki. Nastąpił zapłon i całe mieszkanie stanęło w ogniu - informuje Komendant Miejski PSP w Tarnowie, Andrzej Mróz. Monter tej kuchenki został poparzony. Opanowanie pożaru było trudne, bo na ósmym piętrze. Na szczęście pożar nie zaskoczył mieszkańców w czasie snu, nie odciął drogi ucieczki".

 

Sytuacja była niebezpieczna, bo ognień rozprzestrzenił się w momencie. Strażacy opanowali sytuacje po ponad godzinie.

Komentarze...