Koszykarze zwyciężają
access_time 2006-11-06 17:49:27
Tak emocjonującego spotkania tarnowscy kibice już dawno nie widzieli. Rozstrzygnięcie dała dopiero dogrywka, w której lepsi okazali się koszykarze tarnowskiej Unii. Jaskółki dzięki temu wyszły nieco wyżej w ligowym zestawieniu
Jeszcze na około 3 minuty przed końcem spotkania tarnowianie byli zatrwożeni o losy meczu. Jaskółki przegrywały na własnym parkiecie 7 punktami. I gdyby nie mobilizacja całości drużyny, mielibyśmy dzisiaj nadal tylko jedno zwycięstwo na koncie.

W podobnej atmosferze przebiegało całe spotkanie. Pełni zaangażowania zawodnicy obu ekip dawali z siebie wszystko, by tylko wygrać mecz. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Na szczęście w doliczonym czasie gry, lepiej wyćwiczone nerwy okazali się mieć gospodarze, pokonując Kotwicę Kołobrzeg 19:14 i całe spotkanie 91:86.

Unia jest obecnie na 11 miejscu w tabeli. Tyle samo oczek mają jeszcze ekipy Polpharmy i Polonii. Liderem po tej serii został Prokom Trefl Sopot, który do tej pory przegrał tylko jedno spotkanie, podobnie jak pozostała dwójka: Bergson Śląsk Wrocław i Anwil Włocławek. Sopocianie mają jednak lepszy bilans punktowy.

Następne spotkanie Unia zagra na wyjeździe z Prokomem Trefl Sopot. Wygląda na to, że może być to kolejna wysoka porażka w wykonaniu Jaskółek. Jednak sport wielokrotnie zaskakiwał, więc może i tym razem się uda.

Unia Tarnów - Kotwica Kołobrzeg 91:86 (17:22, 21:19, 19:20, 15:11, 19:14)