Tylko remis
access_time 2007-02-27 14:09:59
Tarnowscy szczypiorniści tylko zremisowali w sobotnim spotkaniu. Na własnej hali podejmowali rezerwy Vive Kielce, drużynę, która zajmuje 6 miejsce w ligowej tabeli. Tarnowianom nie udało się opuścić ostatniej lokaty, choć strata do wyprzedzających drużyn jest mniej dotkliwa.
Tarnowianie ten mecz musieli traktować jako kolejną walkę o życie. Walkę o pozostanie w lidze, gdyż ostatnie miejsce skutkuje spadkiem z I ligi męskiej. Mecz, do ostatnich kilku zagrań wydał się być przesądzonym na korzyść Jaskółek.

Po pierwszej połowie Tarnowianie prowadzili 15:10. Unia zagrała dobrze, bez niepotrzebnych nerwów i głupich strat. Po gwizdku lepiej układało się kielczanom, którzy głównie równą i skuteczną grą rozpoczęli odrabianie strat. Nerwowa atmosfera końcówki spotkania udzieliła się zawodnikom obu drużyn. Walka spowodowała, że publiczność często oglądała osłabione składy z obu stron.

Tarnowianom do końcowego sukcesu zabrakło bardzo niewiele. Brak rozwagi i nieskuteczne akcje doprowadziły do tego, że remis można uznać za szczęśliwe zakończenie tego meczu. Na dwie minuty przed końcem, wydawało się, że to właśnie Jaskółki będą się cieszyły z dwóch punktów. Niestety, lepiej grające Vive, wyprowadziło ze stanu 30:28 na 30:30 i zawodnicy musieli podzielić się punktami.

W tarnowskiej Unii najlepiej spisał się Paweł Zaucha, który rzucił 8 bramek. Nieco gorzej poradził sobie Mikołaj Grzesik, który mecz zakończył z dorobkiem 6 goli. W ekipie Vive, najlepiej rzucał Przemysław Rosiak, który do bramki Jaskółek trafił 8 raz. Tylko bramkę mniej na swoim koncie zanotował Łukasz Janyst.

Po tym meczu Unia Tarnów nadal zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli, jednak do wyprzedzającej ją drużyny MTS Chrzanów traci już 4 pounkty. Do końca sezonu pozostało 8 spotkań. Najbliższy mecz Unia zagra na wyjeździe, właśnie z Chrzanowem. Poprzednie spotkanie tych ekip zakończyło się wysokim zwycięstwem Jaskółek (42:23).