Kolejne zwycięstwo piłkarzy Unii Tarnów
access_time 2007-09-03 22:10:41
Tarnowska Unia wygrała piąty mecz z rzędu, nadal jest wiceliderem tabeli. Wyprzedza ją tylko Puszcza Niepołomice, która ma komplet punktów. W sobotnie popołudnie Unia pokonała MZKS Alwernię 2-1.
W pierwszej połowie gra toczyła się głównie w środku boiska. Szanse bramkowe zmarnowali Asseh oraz Węgrzyn. Dopiero w 34 minucie, rzut karny pewnie wykorzystał Łukasz Popiela. Do przerwy nic się nie zmieniło, wynik brzmiał 1-0 dla gospodarzy. Druga odsłona rozpoczęła się od kolejnej bramki. Na 2-0, strzałem z główki podwyższył Piotr Drozdowicz. Wynik ten uspokoił nieco tarnowian. Goście pod koniec przejęli inicjatywę. Jej efektem była bramka Chylaszka w 90 min.

„Jaskółki” w środę czeka wyjazdowy pojedynek w Bochnii. Celem jest oczywiście kolejne zwycięstwo. W sobotę Unia zagra ponownie przed własną publicznością. Mecz z MKS Trzebinią zostanie rozegrany o godz. 11:00, gdyż popołudniu odbywa się turniej żużlowy.

Na stronie internetowej Unii (www.zksunia.tarnow.pl) pojawił się nowy dział „video”. Od tej kolejki, oprócz relacji pisemnych, będzie można oglądać filmiki z meczów piłkarzy „Jaskółek”.

UNIA TARNÓW - MZKS ALWERNIA 2 - 1 (1 - 0)

Bramki: 1-0 Ł. Popiela 34-k, 2-0 Drozdowicz 52, 2-1 Chylaszek 90.

Unia: Kasprzyk - Niewola (65 Wstępnik), Sobyra, Pawlak - Maciosek, Ł. Popiela, D. Popiela (46 D. Bartkowski), Radliński, Węgrzyn (85 Marciniec) - Drozdowicz (73 Witek), Asseh.

Alwernia: Chuderski - Banaszkiewicz (75 Chylaszek), Dukała, P. Cecuga, Solarz - Kobyłecki (46 Kaczmarek), Jajko, Jasieczko (90 Zdun), Ficek (68 J. Cecuga) - Juskowicz, Grabowski.

Sędzował: Grzegorz Noworolnik z Nowego Targu.
Żółte kartki: Asseh, Radliński, Węgrzyn - P. Cecuga, Chuderski, Jajko.