Tarnowska Nagroda Filmowa - czwartkowe projekcje (nowe fotografie!)
access_time 2007-05-23 15:41:44
Czwartek i piątek będą różnić się od innych dni tarnowskiego festiwalu. W związku z rozpoczęciem się przeglądu filmów amatorskich "Dozwolone do 21" w tych dniach wstrzymane będą przedpołudniowe projekcje dla dzieci i młodzieży.

%%br%%

Na wszystkie zaplanowane na czawrtek pokazy fimów konkursowych mamy dla naszych internautów podwójne zaproszenia. Aby mieć szansę je wygrać, należy na adres redakcja(małpa)tarnow.net.pl nadesłać e-maila zatytułowanego "Jasne błękitne okna", "Bezmiar sprawiedliwości" lub "Z odzysku" i zawierającego imię, nazwisko oraz numer telefonu nadawcy. Losowanie już dziś o godzinie 19:00!


16.00 - „JASNE BŁĘKITNE OKNA” reż. Bogusław Linda (95’)

Beata podczas imprezy odbiera telefon. Nie wie jeszcze, że zmieni on jej życie. Krótka, ale pełna ciepła rozmowa z przyjaciółką z dzieciństwa, Sygitą, sprawia, że Beata postanawia odwiedzić rodzinne strony. Choć wizyta nie trwa długo, wracają wspomnienia. Beata i Sygita dorastały razem w małym miasteczku. Przyrzekły sobie, że nic ich nie rozdzieli. Jednak Beata wybrała życie w wielkim mieście i drogę kariery, okupionej często samotnością i upokorzeniami.

Sygita, choć jej życie rodzinne nie przypomina sielanki, znalazła swoje miejsce w rodzinnych Maciejowicach u boku męża i córeczki. Ponowne spotkanie po latach budzi uśpioną przyjaźń, która wkrótce zostanie wystawiona na ciężką próbę. Jak wiele będą mogły dla siebie poświecić? A może dając, dostaną więcej, niż się spodziewały... O czym po latach będą rozmawiały? O pierwszych miłościach czy o marzeniach, które się... spełniły?

reżyseria: Bogusław Linda
scenariusz:Edyta Czepiel-Zadura, Arkadiusz Borowik, Rafał Sabara
zdjęcia: Arkadiusz Tomiak
muzyka: Wojciech Waglewski
scenografia: Joanna Macha
obsada: Joanna Brodzik (Sygita), Beata Kawka (Beata), Jacek Braciak (Marek), Jerzy Trela (Józef), Barbara Brylska (Nina)
czas trwania: 95 min.


18.00 – „BEZMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI” reż. Wiesław Saniewski (127’)

Słynny adwokat opowiada absolwentowi prawa historię procesu sprzed lat. Zamordowana została dziennikarka telewizyjna w ósmym miesiącu ciąży. Oskarżono jej kolegę z pracy, żonatego, ojca dwojga dzieci, z którym związana była od roku. Mimo że mężczyzna nie przyznawał się do zbrodni i nie było żadnych dowodów jego winy, sąd skazał go na 25 lat więzienia.

Film analizuje mechanizm sądzenia i ferowania wyroków w sprawach o charakterze poszlakowym, kiedy na postępowanie sędziego, prokuratora i obrońcy wpływ mają okoliczności zewnętrzne, nie związane ze sprawą. Przede wszystkim jednak film jest próbą opisania natury ludzkiej; stanu ducha tych, którzy osądzają innych, często decydując o ich losie.

reżyseria: Wiesław Saniewski
scenariusz: Wiesław Saniewski
zdjęcia: Mariusz Palej
muzyka: Maciej Muraszko, Stefano Gianotti (gościnnie)
scenografia: Marta Krieger
obsada: Jan Frycz (Michał Wilczek), Robert Olech (Łukasz), Bożena Stachura (Bożena), Jan Englert (Paweł Boś), Artur Barciś (prokurator), Artur Żmijewski (Jerzy), Robert Gonera (sędzia), Danuta Stenka (Kamila), Maria Pakulnis (pani Kuter)
czas trwania: 128 min.


20.30 – „Z ODZYSKU” reż. Sławomir Fabicki (109’)

Wychowywany bez ojca 19-letni Wojtek mieszka na Śląsku. Tam świat ma szary kolor, a wśród upadłych kopalń i dzielnic nędzy trudno patrzeć z wiarą w przyszłość. Nawet miłość jest tu trudniejsza. Chłopak zakochany w starszej od siebie Katii - ukraińskiej emigrantce z dzieckiem - jest gotów zrobić wszystko, by zapewnić jej prawo legalnego pobytu w Polsce.

Jednak świat nielegalnych walk bokserskich, drobnej gangsterki, odzyskiwania długów osacza go coraz mocniej. Im bardziej chłopak walczy o lepsze życie dla swojej dziewczyny i jej dziecka, tym niżej sam upada. Jak wiele będzie musiał poświęcić, żeby wyrwać się z kręgu zła? Czy uda mu się ocalić to, co najważniejsze?

reżyseria: Sławomir Fabicki
scenariusz: Sławomir Fabicki, Denijal Hasanović, Marek Pruchniewski
zdjęcia: Bogumił Godfrejów
kompozycja dźwięku: Joanna Napieralska
scenografia: Wojciech Żogała
obsada: Antoni Pawlicki (Wojtek), Nataliya Vdovina (Katiya), Jacek Braciak (Gazda), Jerzy Trela (Dziadek), Dorota Pomykała (Matka)
czas trwania: 103 min.

Na Rynku, o 20.30 odbędzie się KONCERT MUZYKI FILMOWEJ pt. „SERIALE, SERIALE…”. Wystąpi Trio Biskupski, Bogdanowicz, Herdzin i Tarnowska Orkiestra kameralna HENRI SEROKA – muzyka filmowa w wykonaniu Tarnowskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją autora.


Zwyciężyli:

Monika M.

Joanna K.

Katarzyna M.

Gratulujemy!fot. Michał Stańczyk kontakt: michalstanczyk(at)tarnow.net.pl
Komentarze...