Tarnowskie Inspiracje
access_time 2007-05-23 15:35:38
Dziś rozpoczyna się trzydniowe spotkanie dziennikarzy w ramach Study Press „Malopolska dla Kobiet… czyli…Tarnowskie Inspiracje”. Na imprezę studyjną organizatorzy czyli Prezydent Miasta Tarnowa wraz z Małopolską Organizacja Turystyczną i Tarnowskim Centrum Informacji zaprosili dziennikarzy piszących do prasy kobiecej oraz do pism podróżniczych.

Zaproszenie do Tarnowa na trzydniowy pobyt w ramach Study Press „Malopolska dla Kobiet… czyli…Tarnowskie Inspiracje” przyjęli min. dziennikarze piszący do „Voyage”, „Podróże” czy dodatków turystycznych popularnych dzienników ogólnopolskich.

Podczas spotkania w Tarnowie i w regionie tarnowskim dziennikarze zwiedzą m. in. muzea Diecezjalne i Etnograficzne w Tarnowie, Drogownictwa w Szczucinie, Lalek w Pilźnie, przejadą cygańskim taborem do jedynej na świecie restauracji romskiej, wezmą udział w koncercie jazzowym oraz w imprezach organizowanych w ramach Tarnowskiej Nagrody Filmowej. W mieście wędrować będą miejskim szlakami turystycznymi a w regionie szlakiem cmentarzy z I wojny światowej. Efektem spotkania będą artykuły o Tarnowie i regionie w mediach.

Tarnowskie Centrum Informacji, które zajmuje się organizacją imprezy ma na swoim koncie wiele tego typu imprez. Każdego roku na jesień zaprasza biura podróży i prezentuje walory i infrastrukturę turystyczną regionu a współpracując z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego oraz Małopolską Organizacja Turystyczną odpowiada za część „tarnowską” imprez, organizowanych w całej Małopolsce.

Komentarze...