Wakacyjne korekty komunikacyjne
access_time 2007-06-20 17:10:49
Zarząd Komunikacji Miejskiej w Tarnowie planuje zmianę na okres wakacji na niektórych liniach komunikacji miejskiej. Powodem zmian, wprowadzanych również w latach ubiegłych, jest zmniejszenie potrzeb przewozowych na niektórych liniach oraz potrzeba uruchomienia dodatkowych kursów na innych, np. do basenu na Górze Świętego Marcina. Nową propozycją w tym roku będzie natomiast uruchomienie w niektóre dni tygodnia nocnej linii „N”.

Przerwa wakacyjna w szkołach oraz okres urlopowy zmniejszają potrzeby przewozowe na niektórych liniach komunikacji miejskiej. Dlatego też, wzorem poprzednich lat, na okres przeszło dwóch miesięcy wprowadzone zostaną do rozkładów jazdy autobusów czasowe korekty. Dotyczyć będą one z jednej strony ograniczenia zakresu komunikacji, oraz z drugiej strony uruchamienia latem - od 23 czerwca do 2 września - dodatkowych, specjalnych przejazdów do basenu pod Górą Św. Marcina na linii nr 31 oraz na nowej linii wakacyjnej „W”, kursujących w upalne dni.

Ponadto, również na okres wakacji, uruchomiona zostanie linia nocna „N”, kursująca w określone dni tygodnia.
Na liniach komunikacyjnych 0a, 0b, 3, 5, 6, 8, 10, 24, 25, 30, 39 i 41 niektóre kursy zostaną zawieszone na okres wakacji. Kursy te są oznaczone na przystankowych rozkładach jazdy literą dodatkowym objaśnieniem: „W” - nie kursuje w okresie wakacji".

Na okres wakacji na dni robocze opracowany został nowy rozkład jazdy linii nr „9", w którym dokonano nieznacznego zmniejszenia częstotliwości kursów pomiędzy szczytami przewozowymi.
Dodatkowa, wakacyjna linia "W" relacji Os.Jasna II - Basen Góra Św.Marcina będzie kursować następującą trasą:
Os.Jasna II, Wojska Polskiego, Starodąbrowska, Mickiewicza, Al.Solidarności, Szkotnik, Sikorskiego, Bema, Szeroka, Lwowska, Dąbrowksiego, Al.Tarnowskich-Góra Św.Marcina.

Trasa powrotna:
A.Tarnowskich, Dąbrowskiego, Konarskiego, Narutowicza, Sikorskiego, Szkotnik, Al.Solidarności, Al.Matki Bożej Fatimskiej, Słoneczna, Starodąbrowska, Wojska Polskiego, Os.Jasna II.

Nową propozycją ZKM na okres wakacji jest uruchomienie nowej linii nocnej "N". Linia ta będzie kursować w każdą noc z piątku na sobotę, z soboty na niedzielę oraz z niedzieli na poniedziałek. Dodatkowo kursy na linii nocnej będą wykonywane w nocy z dnia 14 na 15 sierpnia oraz 15 na 16 sierpnia.
Przystankiem początkowym i końcowym linii "N" będzie przystanek Mickiewicza - poczta, trasa linii jest trasą okrężną przez miasto. Na linii nocnej będą wykonywane trzy kursy, odjazdy z przystanku początkowego Mickiewicza-poczta o godz. 00:45, 01:45 i 02:45. Przebieg trasy linii nocnej "N":

Mickiewicza, Al.Solidarności, Krasińskiego, Krakowska, Czerwona, Czerwonych Klonów, Mościce-plac, Kwiatkowskiego, Mościckiego, Pułaskiego, Krakowska, Bema, Szeroka, Lwowska, Starodąbrowska, Słoneczna, Al.Jana Pawła II, Błonie, Nowodąbrowska, 16 Pułku Piechoty, Os.Jasna II, Wojska Polskiego, Starodąbrowska, Słoneczna, Al.Matki Bożej Fatimskiej, Mickiewicza-poczta.

Szczegółowe informacje odnośnie odjazdów dodatkowych kursów i linii nocnej znajdują się na stronie internetowej www.zkm.tarnow.pl, oraz na przystankowych rozkładach jazdy.

naszych internautów informujemy, że zmiany kursowania autobusów zostaną uwzględnione w elektronicznym rozkładzie jazdy dostępnym na łąmach naszego portalu www.tarnow.net.pl.

Komentarze...