6 Medali dla Tarnowian
access_time 2007-07-13 12:55:49
6 medali zdobyli Tarnowscy zawodnicy Startu Tarnów podczas Mistrzostw Osób Niepełnosprawnych w lekkiej atletyce w Bydgoszczy.

Aż sześć medali z Mistrzostw Osób Niepełnosprawnych w lekkiej atletyce, które odbyły się w Bydgoszczy, przywieźli do Tarnowa zawodnicy Startu Tarnów.

Najlepszym zawodnikiem Letnich Mistrzostw Polski seniorów okazał się reprezentant Startu Tarnów Michał Derus – zdobył on trzy złote medale w konkurencjach biegu na 100m i 200m, oraz w skoku w dal. Doskonały wynik na 200m pozwolił mu na zakwalifikowanie się do Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Pekinie. Kolejny tarnowski medalista Mariusz Niemiec – zdobył dwa brązowe medale w konkurencjach rzutu dyskiem i oszczepem, natomiast klubowa koleżanka obu panów Patrycja Kamińska została brązową medalistką w rzucie dyskiem. Cała trójka trenuje pod okiem Bogusława Szczepańskiego oraz Jana Babiarza.

Obecnie Michał Derus przebywa na zgrupowaniu w Wiśle przygotowując się do startu w meetingu w Niemczech, gdzie będzie walczył o zakwalifikowanie się tym razem w biegu na 100m.

Zawodnikom oraz trenerom serdecznie gratulujemy!