Żywioł wody zabrał życie dwóm osobom
access_time 2007-07-17 08:24:01
W upalne dni nie ma nic przyjemniejszego od kąpieli w chłodnych nurtach wód. Jeśli nie przestrzega się podstawowych zasad bezpieczeństwa, przyjemność ta może zmienić się w walkę o życie, którą często się przegrywa. Policja apeluje o zachowanie ostrożności; szok termiczny, niestrzeżone kąpielisko i alkohol to główni wrogowie bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

16 bm godz. Ok. 14.30 w Radłowie w zbiorniku wodnym (wyrobisku pożwirowym) podczas kąpieli doszło do utonięcia 21 letniego mieszkańca Brzeska. Podjęte działania poszukiwawcze przez płetwonurków z PSP doprowadziły do wydobycia ciała, które zabezpieczono w prosektorium do sekcji zwłok.

16 bm godz. 15.50 w Sikorzycach Gm. Żabno w rzece Dunajec podczas kąpieli utonął 14 letni mieszkaniec tej miejscowości. Do chwili obecnej zwłoki nie zostały odnalezione. Trwają poszukiwania z udziałem strażaków, Policji i miejscowej ludności.

Inne działania policji:

Policjanci KP Tarnów Zachód w m. Lubinka na polu uprawnym własności 55 letniej mieszkanki tej miejscowości ujawnili nielegalną uprawę maku na powierzchni 500 m kw. W zabudowaniach ujawniono i zabezpieczono także 2 worki łodyg makowych z główkami. Kobietę zatrzymano a po przesłuchaniu zwolniono.

Sąd Rejonowy w Tarnowie zastosował 3 miesięczny areszt tymczasowy wobec 3 mężczyzn, mieszkańców Woli Rzędzińskiej i Tarnowa, którzy 14 bm. w Koszycach Małych weszli do prywatnego domu po czym pobili właściciela i zabrali mu 2 telefony komórkowe.

Komentarze...