Ponad 800 prac napłynęło na konkurs poetycko-plastyczny o bł. Karolinie
access_time 2009-03-12 14:22:13
Ponad osiemset prac wpłynęło na VII konkurs poetycko-plastyczny "Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem". Wzięli w nim udział dorośli, młodzież i dzieci z województw małopolskiego, łódzkiego, lubelskiego, śląskiego, lubuskiego i podkarpackiego. Najwięcej, bo ponad 600 wpłynęło prac plastycznych. Finał konkursu odbył się 10 marca w szkole podstawowej we wsi Wał-Ruda koło Tarnowa, skąd pochodziła bł. Karolina. Prace nawiązywały do hasła roku duszpasterskiego "Otoczmy troską życie".

Młodzi ludzie przedstawili m.in. skutki wypadków drogowych, dzieci wyrzucane na śmietnik, narkomanów i bł. Karolinę, która opiekuje się osobami w trudnych chwilach życia.

- Powycinałam z gazet zdjęcia z różnych wypadków drogowych, pokazałam śmierć ofiar i nadzieję, czyli bł. Karolinę, która bierze ludzi do nieba. To ciekawa postać, młodzi powinni brać z niej przykład - mówi Ewa Kwaśniak, jedna z laureatek konkursu.

Mówią uczestnicy konkursu:

lub ->POBIERZ


Jadwiga Bieś dyrektor szkoły podstawowej w Wał - Rudzie podkreśla, że temat w tym roku był trudny, dlatego nie we wszystkich kategoriach przyznano pierwsze miejsca. - Konkurs wymagał głębokich przemyśleń, jak pokazać bł. Karolinę, która otacza troską tych, którzy cierpią z powodu odejścia najbliższych - dodaje organizator konkursu.Mówi Jadwiga Bieś dyrektor szkoły podstawowej w Wał - Rudzie:

lub ->POBIERZ


Komisja konkursowa nagrodziła prawie sto prac. Laureaci otrzymali m.in. książki i encyklopedie multimedialne. Organizatorami konkursu byli: Szkoła Podstawowa w Wał - Rudzie, Samorządowe Centrum Edukacji w Tarnowie i wójt gminy Radłów.


Przygotowała Ewa Biedroń - (DSI) Diecezjalny Serwis Informacyjny

Komentarze...