Wieczór poetycki "Lux in Tenebris" - Światło w ciemnościach
access_time 2008-04-08 08:41:58
Serdecznie zapraszamy na wieczór poetycki "Lux in Tenebris" - Światło w ciemnościach. Już 10 kwietnia w Piwnicach TCK o godzinie 18.00 można uczestniczyć w niezapomnianym spotkaniu organizowanym przez uczennice I Liceum Ogólnokształcącego przy współudziale Tarnowskiego Centrum Kultury.

Wiersze trzech poetek (Karolina Kleszyk, Kinga Szczerba, Monika Bochenek) są w większości białe, aczkolwiek o czarnej treści. Opisują rzeczywistość, negują ją, ukazują w krzywym zwierciadle. Jak same mówią: "Z ironią i dystansem podchodzimy do życia i do innych ludzi, wciąż zafascynowane zjawiskami dzisiejszego zabieganego świata (w tym dzisiejszym wydaniem miłości), stojąc nieco z boku, przyglądamy się wszystkiemu oczami wciąż-dzieci i przeciwstawiamy naszą wizję tego, co widzimy - temu, co widzi przeciętny człowiek. Wszak poezja uduchawia i wynosi na wyższe poziomy, a my, jako poetki z zacięciem filozoficznym, mamy moralny i społeczny obowiązek zapewnić odbiorcom naszej twórczości duchowe katharsis...

Autorki poezji są uczennicami drugiej klasy I LO w Tarnowie. Mimo różnych aspiracji i planów na przyszłość, łączy je miłość do muzyki i Kraju Kwitnącej Wiśni - Japonii. I, naturalnie, do poezji.


Wieczór poetycki

Lux in Tenebris - Światło w ciemnościachPiwnice Tarnowskiego Centrum Kultury, ul. Rynek 5

10 kwiecień 2008 r., godzina 18.00

Komentarze...