Powiat Tarnowski na targach w Katowicach
access_time 2008-03-31 12:48:26
Powiat tarnowski promował najciekawsze miejsca do obejrzenia na swoim terenie podczas II Międzynarodowych Targów Turystycznych, które odbyły się w Katowicach. Na „Silesia Tour” można było zapoznać się z ofertą turystyczną regionu. Dla odwiedzających stoisko przygotowano foldery, albumy, gadżety. Największym zainteresowaniem cieszyły się jednak regionalne produkty.

Mieszkańcy Śląska znają i cenią sobie walory turystyczne naszego regionu. Okazuje się, że są jedną z liczniejszych grup turystów krajowych odwiedzających i wypoczywających na ziemi tarnowskiej. Dużym zainteresowaniem cieszą się szlaki tematyczne prowadzące przez powiat tarnowski - Szlak Architektury Drewnianej oraz Szlak Cmentarzy z I Wojny Światowej. W katowickim Spodku można było zapoznać się ze szczegółami tych ofert, ponadto dostać informacje na temat gospodarstw agroturystycznych, historii i kultury naszego regionu. Laureaci konkursu „Najlepszy Produkt Ziemi Tarnowskiej” częstowali miodówką pogórską, doskonałymi pasztetami i nalewkami oraz winem gronowym. Odwiedzający pytali głównie o możliwości uprawiania turystyki aktywnej na terenie powiatu, o ośrodki jazdy konnej, turystykę rowerową, noclegi w gospodarstwach agroturystycznych. Dużo pytań dotyczyło Pogórza Ciężkowickiego, a zwłaszcza Skamieniałego Miasta i dworku I. J. Paderewskiego.

Wszyscy odwiedzający stoisko powiatu tarnowskiego mogli wziąć udział w konkursie wiedzy o ziemi tarnowskiej a nagrodą główną był weekend w dworku w Kąśnej Dolnej.

Kolejna promocja atrakcji turystycznych powiatu tarnowskiego planowana jest już w kwietniu. Tym razem podczas jednej z prestiżowych imprez promujących turystykę – Międzynarodowych Targach Turystycznych „Lato 2008” w Warszawie.

Komentarze...