Sukcesy tarnowskich sportowców
access_time 2008-04-01 15:00:11
Dzisiejszego dnia Prezydenta Miasta Tarnowa uhonorował tarnowskich trenerów oraz sportowców niepełnosprawnych, którzy podczas VII Ogólnopolskich Igrzysk Zimowych Olimpiad Specjalnych wywalczyli aż siedem medali.

Prezydent Miasta Tarnowa Ryszard Ścigała 1 kwietnia uhonorował sportowców specjalnych, którzy bardzo dobrze zaprezentowali się podczas VII Ogólnopolskich Igrzysk Zimowych Olimpiad Specjalnych rozegranych w marcu w Wiśle.

Na biegowych trasach usytuowanych na Kubalonce narciarze z Tarnowa wywalczyli siedem medali. Najlepiej z pośród tarnowskiej ekipy spisał się Paweł Cholewa z Sekcji Olimpiad Specjalnych Sokoła Tarnów, który triumfował w wyścigach na 50 i 100 metrów stylem dowolnym. Po dwa medale wywalczyli także Bernadetta Starzyk z Domu Pomocy Społecznej przy ul. Robotniczej w Tarnowie oraz Krzysztof Turek (Sekcja Olimpiad Specjalnych Sokoła Tarnów). Dwukrotna złota medalistka konkurencji pływackich Światowych Igrzysk Letnich w Szanghaju triumfowała w biegu na 50 metrów oraz zajęła drugie miejsce na dwukrotnie większym dystansie.

Medalowy plon tarnowskich sportowców uzupełnił brązowy medal wywalczony na dystansie 50 metrów – w kategorii wiekowej powyżej 40 lat – przez Dorotę Rybę. Czwarte miejsce na również w tej kategorii zajęła natomiast Beata Małek (obie DPS Robotnicza w Tarnowie). Warto zaznaczyć, że Urząd Miasta Tarnowa podczas ferii zimowych sfinansował wyjazdy treningowe medalistów.

Komentarze...