Wielka podróż przez historię Tarnowa
access_time 2008-04-03 19:28:30
2 kwietnia w Tarnowskim Centrum Kultury otwarta została wystawa fotograficzna „Kocham! Tarnów”. W kilku salach zaprezentowano przeszło 70 fotografii starego i nowego Tarnowa. Ich autorami jest kilkunastu tarnowskich fotografików. Wystawa czynna będzie do 7 maja, i, po letniej przerwie, od 15 września do 10 listopada.

Przeszło 70 fotografii starego i nowego Tarnowa zgromadzono na wystawie „Kocham! Tarnów” otwartej 2 kwietnia w Tarnowskim Centrum Kultury. Organizatorów niezwykłej tarnowskiej ekspozycji wsparło w jej przygotowaniu Muzeum Okręgowe w Tarnowie i Tarnowskie Towarzystwo Fotograficzne.

Współczesne fotografie, autorstwa kilkunastu tarnowskich artystów, m.in. Piotra Bernackiego, Huberta Burzawy, Janusza Fleka, Piotra Góryjowskiego, Mirosława Kaszuby, Konrada Kluzy, Tadeusza Koniarza, Stanisława Kozyry, Krzysztofa Neminarza, Tomasza Pacanowskiego, Bartosz Połecia, Tomasza Sobczaka, Witolda Stachnika, Pawła Topolskiego, Marka Trusza, Andrzeja Tylko skonfrontowano z widokami starego Tarnowa. Niektóre miejsca w mieście niewiele zmieniły się na przestrzeni kilku dziesięcioleci, są jednak i takie, które wyglądają zupełnie inaczej po wyburzeniu części zabudowy, czy zmianie jej charakteru.

Wystawie towarzyszy kilkuminutowy film z 1928 roku zatytułowany „Tarnów – Miasto Przemysłowe”. Można na nim obejrzeć nie tylko tarnowskie tramwaje i autobusy miejskie z okresu międzywojennego, ale i realizowane wówczas w mieście przedsięwzięcia – remonty ulic, budowę ogrodzenia Parku Strzeleckiego, czy muru Starego Cmentarza przy ulicy Tuchowskiej.

Wystawa czynna jest do 7 maja, można ją zwiedzać codziennie od poniedziałku do soboty, miedzy 10., a 18. Po letniej przerwie organizatorzy planują jej ponowne otwarcie 15 września i możliwość zwiedzania do 10 listopada.


Zdjęcia: Maciej Sobol (www.maciejsobol.cba.pl)

Komentarze...