Dziś uczniowie, jutro kierowcy
access_time 2008-04-04 20:30:16
Tarnowska Policja organizuje w kwietniu powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Wzorem lat ubiegłych współorganizatorem tych imprez są Wydziały Edukacji Urzędu Miasta Tarnowa i Starostwa Powiatowego oraz Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego.

Od lat turnieje te cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Widać to szczególnie wśród uczniów szkół leżących poza miastem Tarnowem. Ich głównym celem jest propagowanie bezpiecznych zachowań dzieci w ruchu drogowym, a tym samym poprawa ich bezpieczeństwa na drogach. Ta grupa jest dziś pieszymi i rowerzystami, w przyszłości zaś potencjalnymi kierowcami.

Zaczynamy 16 kwietnia w Ciężkowicach. Zmierzą się tam między sobą uczniowie szkół podstawowych powiatu. 18-go kwietnia wyłonimy reprezentantów szkół podstawowych i gimnazjów z miasta Tarnowa. Eliminacje zostaną przeprowadzone w Szkole Podstawowej nr 9 na ul. Marii Dąbrowskiej. Kończymy eliminacjami dla uczniów gimnazjów powiatu w Gromniku 19-go kwietnia.

Dla wszystkich zwycięzców poszczególnych turniejów przewidziano nagrody rzeczowe. Następny szczebel rywalizacji to eliminacje wojewódzkie, które zorganizowane będą w Szkole Podstwowej w Krzywaczce, powiat myślenicki.

Komentarze...