V Miejskie Targi Edukacyjne w Tarnowie
access_time 2008-04-07 13:23:23
W dniach 10 – 11 kwietnia na terenie Ochotniczych Hufców Pracy przy ul. Mościckiego 27 odbędą się V Miejskie Targi Edukacyjne w Tarnowie. Ich organizatorem jest Wydział Edukacji Urzędu Miasta Tarnowa we współpracy z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Tarnowie.

Po raz piaty odbędą się w Tarnowie Miejskie Targi Edukacyjne. W tym roku Targi zaplanowano na 10 i 11 kwietnia. W programie imprezy zrealizowane zostaną seminarium i warsztaty dla młodzieży gimnazjów oraz targi edukacyjne. 22 tarnowskie szkoły ponadgimnazjalne zaprezentują swoją ofertę edukacyjną na specjalnie przygotowanych stoiskach. Mogą to również czynić poprzez prezentacje swych szkół na scenie. Na stoiskach ofertę swoją przedstawią również Centrum Kształcenia i Wychowania OHP, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP, Hufiec Pracy 6-23, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna. Elektroniczną rekrutację młodzieży do szkół przybliży Firma komputerowa Vulkan z Krakowa.

Urząd Miasta Tarnowa przedstawi uczniom „Informator” zawierający ofertę edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2008/2009. W tym roku zmieniona została nieco forma graficzna i układ treści informatora. - Chcemy bardziej rzeczowo i czytelnie informować o propozycjach edukacyjnych zarówno szkół publicznych, jak i niepublicznych. Zwróciliśmy też większą uwagę na działania wychowawcze podejmowane przez szkoły oraz propozycje w zakresie organizacji wolnego czasu - napisał w liście do Gimnazjalistów Ryszard Ścigała, Prezydent Miasta Tarnowa. Informator zawiera również decyzję Małopolskiego Kuratora Oświaty w sprawie terminów i zasad rekrutacji dla uczniów oraz informacje o elektronicznym naborze do szkół. Wiele przydatnych dla uczniów informacji o tarnowskich szkołach znaleźć można także na stronach internetowych szkół dzięki nowemu miejskiemu systemowi EduNet.

Organizatorzy zapraszają na targi nie tylko uczniów tarnowskich szkół, ale również gimnazjalistów z ościennych gmin. Otwarcie targów na terenie Ochotniczych Hufców Pracy przy ulicy Mościckiego 27 zaplanowano na 10 kwietnia na godzinę 10.00.

Komentarze...