Placówka Straży Granicznej w Tarnowie
access_time 2008-04-08 12:16:38
4 kwietnia rozpoczęła działalność nowa placówka Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Tarnowie z siedzibą w Komisariacie Policji Tarnów - Centrum przy ul. Narutowicza 6.

Z udziałem Zbigniewa Ostrowskiego, Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie, Robertq Gawrysia, zastępcy komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, także prezydenta Ryszarda Ścigały otwarto 4 kwietnia w Tarnowie placówkę Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. Funkcję komendanta placówki objął mjr SG Dariusz Biliński.

Po wejściu Polski do strefy Schengen przenosimy naszą działalność w głąb kraju i dlatego powstała potrzeba utworzenia nowej naszej placówki we Tarnowie. Dzięki odstąpieniu od kontroli granicznej w przejściach granicznych, która do niedawna absorbowała naszych funkcjonariuszy, możemy obecnie efektywnie zajmować się zwalczaniem przestępczości granicznej na pograniczu i w głębi województwa małopolskiego. Pracy mamy coraz więcej, bo w ostatnich miesiącach wyraźnie zwiększyła się liczba ujawnianych przez naszych funkcjonariuszy wykroczeń i przestępstw granicznych – mówi Mjr SG Marek Jarosiński, rzecznik prasowy komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu.

Tarnowska placówka obejmuje zasięgiem działania miasto Tarnów oraz powiaty: tarnowski, brzeski, bocheński i dąbrowski.

Mjr SG Dariusz Biliński, komendant placówki SG w Tarnowie urodził się w 1967 roku, w 1990 roku ukończył Szkołę Oficerską Wojsk Zmechanizowanych profil służby granicznej w Kętrzynie, od kilkunastu lat pełnił służbę w jednostkach Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Witowie, Kacwinie, Tyliczu i Muszynie. Od kilku lat pełni obowiązki zastępcy i komendanta placówek Straży Granicznej. Żonaty, ma dwoje dzieci - córkę i syna w wieku nastoletnim. Hobby to turystyka, motoryzacja, sporty zimowe, głownie narciarstwo, muzyka.

Komentarze...