„Ich Lepsze Jutro” w Rzymie
access_time 2008-07-02 09:44:37
Niepełnosprawni uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie pielgrzymowali do Rzymu. Osoby o obniżonym stopniu rozwoju intelektualnego wraz z opiekunami i rodzicami modlili się przy grobie Jana Pawła II, który patronuje placówce prowadzonej przez Stowarzyszenie „Ich Lepsze Jutro”. W grotach watykańskich złożyli bukiet biało-czerwonych róż. W czasie dwóch spotkań z Benedyktem XVI na Placu św. Piotra powiewała flaga z napisem „Tarnów”.

Pielgrzymka, która trwała sześć dni, była dziękczynieniem za dzieło, jakim są placówki Stowarzyszenia „Ich Lepsze Jutro”: Warsztat Terapii Zajęciowej (powstał po śmierci Jana Pawła II jako żywy pomnik polskiego Papieża) i Aktywna Świetlica Terapeutyczna. – Chcieliśmy podziękować za wszystko, co ten Papież uczynił dla ludzi, także dla chorych, cierpiących i niepełnosprawnych – mówi Tomasz E. Wardzała, kierownik Warsztatu, otaczającego codzienną opieką 36 osób z upośledzeniem umysłowym.

Po Mszy św. odprawionej w jednej z kaplic watykańskiej bazyliki, celebrowanej przez ks. prałata Pawła Ptasznika z watykańskiego Sekretariatu Stanu, niepełnosprawni wraz z opiekunami i rodzicami zeszli do grot bazyliki. Tam mogli podejść do grobu Jana Pawła II, uklęknąć i modlić się. Kierownik Warsztatu z dwójką podopiecznych złożył na grobie Papieża bukiet biało-czerwonych róż.

Rodzice przybyli do Rzymu nabrać sił potrzebnych do wychowywania dziecka z niepełnosprawnością. – Nasze życie przypomina ciągłe zakręty, nie wiemy co nas czeka. Nie można polegać wyłącznie na sobie, ale trzeba dużo się modlić i zawierzyć wszystko Bogu – mówi Elżbieta Cedrowska, matka Kamila uczęszczającego do WTZ im. Jana Pawła II.

W czasie pobytu w Rzymie niepełnosprawni wraz z opiekunami i rodzicami zwiedzili najważniejsze zabytki, bazyliki, a nawet Ogrody Watykańskie i Radio Watykańskie, po którym oprowadzał szef Sekcji Polskiej ks. Józef Polak. Jeden dzień tarnowianie wypoczywali w ciepłych wodach Morza Tyrreńskiego. Sama podróż samolotem była dla niepełnosprawnych dużym przeżyciem.

Warsztat Terapii Zajęciowej przy ul. Hodowlanej 6 w Tarnowie realizuje specjalny program przybliżający na co dzień osobom niepełnosprawnym postać patrona. Podopieczni odwiedzają miejsca związane z Janem Pawłem II - byli już w Wadowicach, Krakowie, Zakopanem, Kalwarii Zebrzydowskiej, Pieninach i Starym Sączu.


Mówi Tomasz E. Wardzała, kierownik Warsztatu, oraz rodzice:

lub->POBIERZInfo i zdjęcia: Stowarzyszenie "Ich Lepsze Jutro"

Komentarze...