Jazz Band Ball Orchestra – zainaugurował wakacyjny cykl koncertów „pod chmurką” na tarnowskim Rynku.
access_time 2008-07-04 23:56:34
Tarnowskie Centrum Kultury we współpracy z doskonale znanym tarnowianom zespołem, Leliwa Jazz Band, laureatem „Złotej Tarki 2005”, przygotowało na piątkowe wieczory lipca nowatorski projekt Letni Festiwal Jazzu Tradycyjnego „JAZZ-owy Rynek”.
fot. Michał StańczykDzisiaj wystąpił zespół Jazz Band Ball Orchestra założony w latach 60- tych przez studentów Wyższej Szkoły Muzycznej w Krakowie, do dnia dzisiejszego zdobył liczne grono fanów nie tylko w Polsce, ale i w krajach Europy Zachodniej, 25-lecie formacji świętowała również grupa 80- ciu fanów amerykańskich, którzy specjalnie na tę okazję przyjechali do Polski. Trudno się zatem dziwić, że tarnowianie przybyli na koncert, mimo iż ciemne deszczowe chmury nad miastem nie wróżyły nic dobrego.

Występ zespołu to wspaniała wędrówka po stylach i standardach jazzowych, uczta dla miłośników jazzu. Jazz Band Ball Orchestra to Satchmowski tradycjonalizm, Lunefordowsko - Goodmenowsko - Elingtonowski Swing, szczypta Boogie, Latynowska furia echo Rhytym & Bluesa. Muzycy oczarowali również publiczność sposobem bycia, na ich twarzach widać był radość z muzykowania.

Nie przebrzmiały jeszcze dźwięki najstarszej grupy jazzowej w Polsce, a już na scenie pojawiła się formacja, której nie trzeba rekomendować tarnowianom - Leliwa Jazz Band- gospodarz wieczoru. Entuzjastycznie przyjęta grupa zagrała stary dobry jazz, dostarczając fanom tego typu muzyki niezapomnianych wrażeń.

fot. Michał Stańczyk kontakt: michalstanczyk(at)tarnow.net.pl
Komentarze...