Tarcon’u dzień pierwszy
access_time 2008-07-05 15:08:58
Specjalny games-room, turniej gry komputerowej "Heroes" oraz Larp "Inquisitio" to tylko niektóre z atrakcji wczorajszego dnia Konwentu fantastyki "Tarcon".

Impreza rozpoczęła się zgodnie z planem czyli około godziny 16:00. Już godzinę później można było zobaczyć bawiących się uczestników. Największym zainteresowaniem cieszył się games room – pomieszczenie, w którym (dzięki pomocy ze strony sklepu Hobbit) zgromadzono różnego rodzaju gry planszowe. Do sali przyciągały salwy śmiechu i okrzyki ogólnej radości. Nic tak bowiem nie łączy ludzi jak wspólna zabawa. Dominowała młodzież, ale znalazły się także osoby w wieku ponad licealnym, które równie dobrze się bawiły. Games room był czynny całą noc by umożliwić chętnym wzięcie udziału we wszystkich zgromadzonych grach.

Największą popularnością cieszyła się gra „Jungle Speed” – prosta gra wymagająca jedynie dobrej koncentracji i szybkich reakcji, polegająca na łapaniu drewnianego berła, gdy posiada się kartę podobną do karty innego gracza. Bardzo wiele osób zainteresowało się także organizowanym LARP’em pod nazwą „Inquisitio” („Inkwizycja”). Chętni wcielali się w role karczmarza, żony burmistrza, inkwizytora czy weterana wojennego, a ich zadaniem było wykrycie w swoim gronie heretyka. Gra trwała dłużej niż zaplanowano – skończyła się dopiero około godziny 24:00. A to wszystko ze względu na wspaniałe zdolności aktorskie graczy oraz ciekawie napisany scenariusz. Na zdjęciu obok widzimy jak gracze rozmawiają ze sobą, zasięgają informacji w celu wykrycia heretyka. Później wśród najciekawszych atrakcji znalazł się turniej gry komputerowej „Heroes III”, który potrwał do godziny 4:00 nad ranem. Gra została przerwana tylko ze względu na późną porę – gracze zapowiedzieli chęć kontynuacji gry w celu wyłonienia zwycięzcy. Poza grami zorganizowano kilka bardzo ciekawych prelekcji. Atrakcji było tak wiele, że uczestnicy niejednokrotnie nie mogli się zdecydować, czy wziąć udział w fascynującej grze, spróbować swoich sił w konkursie czy wysłuchać interesującej prelekcji.

Już dziś organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych na Ucztę Średniowieczną, która rozpocznie się około godziny 18:00. Pomysłodawcy zadbali o to, by nie zabrakło prawdziwego pieczonego prosiaka, grillowanej kiełbaski oraz napojów dla wszystkich chętnych. Po terenie uczelni przechadzać się będą prawdziwi rycerze, grupa grająca terrorystów na pewno spróbuje kogoś porwać, a antyterroryści będą mieli pełne ręce roboty.

Wystarczy przyjść na WSB-NLU, zapisać się w akredytacji, zapłacić niewielką sumkę (wszystkie zebrane w ten sposób pieniądze przeznaczone zostaną na zakup nagród, które będziesz mógł wygrać w zaplanowanych konkursach) i cała gama niezwykłych atrakcji jest do dyspozycji. Warto przyjść i zobaczyć, jak potrafi się bawić tarnowska młodzież – sami nie zauważycie, kiedy wciągnie Was ten bajkowy świat!


Szczegóły na temat imprezy: w serwisie Tarnow.net.pl oraz na stronach oficjalnych konwentu: www.tarcon.prv.pl

Komentarze...