Kamera ma zapobiegać niszczeniu dróg
access_time 2008-07-14 14:56:52
Tarnowskie starostwo kupi kamerę dla policji. Wszystko po to, aby funkcjonariusze mogli rejestrować duże samochody ciężarowe, które nadmiernie obciążone niszczą powiatowe drogi.

Najgorzej jest w gminach, w których znajdują się żwirownie lub w ich okolicach – np. w Radłowie, Wierzchosławicach czy Wietrzychowicach. Nagminnie nie przestrzega się tam zakazów poruszania ciężarówek po drogach. - Przepusty i mostki na drogach są przystosowane dla samochodów mających 10-12 ton, tymczasem jeżdżą po nich pojazdy 2 a nawet 3 krotnie cięższe. Kiedyś może dojść do katastrofy budowlanej – alarmuje wicestarosta tarnowski Mirosław Banach.

- Powiat tarnowski systematycznie naprawia i przebudowuje drogi niszczone przez samochody ciężarowe, ale wszystkiego nie da się zrobić od razu – dodaje M. Banach. Aby chociaż w pewnym stopniu rozwiązać problem, powiat postanowił wspomóc funkcjonariuszy w walce z kierowcami, którzy łamią przepisy drogowe. Za około 2 tys. zł kupi kamerę, która stanie się własnością ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Policjanci będąrejestrować numery samochodów a potem na podstawie dowodów zarejestrowanych na taśmie karać kierowców i właścicieli firm, których pojazdy rozjeżdżają drogi w powiecie. Oprócz tego kamera wykorzystywana będzie w codziennej pracy funkcjonariuszy tarnowskiej drogówki.

Na zdjęciu poniżej: droga powiatowa w Wał Rudzie systematycznie "rozjeżdżana" jest przez samochody łamiące zakaz poruszania się pojazdów powyżej 12 ton


Info: Starostwo Powiatowe

Komentarze...