Groźne choroby szczególnie w wakacje
access_time 2008-07-15 14:14:57
Jak informują dziennikarze Radia Eska-Tarnów: "Jersinioza i salmonella to wakacyjne choroby, które dają się we znaki szczególnie kiedy wzrośnie temperatura. Jersinioza to nowa w Polsce choroba, objawiająca się biegunkami u dzieci oraz bólami przypominającymi zapalenie wyrostka u osób dorosłych."

Specjaliści ostrzegają przed możliwością epidemii tej bakterii w kraju. Szczególnie podczas wyższej temperatury powinniśmy szczególnie uważać na spożywane posiłki, dbając przy tym o higienę. Okres letni to wysokie temperatury a co za tym idzie, znacznie lepsze środowisko dla rozwoju większości bakterii. "Należy zwracać uwagę na żywność z krótkim terminem przydatności do spożycia. Myć dokładnie ręce oraz dbać o przechowywanie odpowiednich produktów w lodówce."

Popularne w okresie wakacyjnym grillowanie to również bardzo poważne zagrożenie dla naszego zdrowia, w przypadku nieumiejętnego i nieodpowiedniego przygotowywania grillowanych posiłków. "Należy pamiętać o spożywaniu mięsa wyłącznie odpowiednio przygotowanego - dopieczonego oraz dogotowanego".


Info: Radio Eska Tarnów

Komentarze...