Unia lepsza w pierwszym starciu
access_time 2008-06-15 03:21:42
W pierwszym meczu barażowym Unia Tarnów wygrała z Jeziorakiem Iława 1-0. Piłkarze Unii mieli znaczącą przewagę i wynik 1-0 nie odzwierciedla wydarzeń na boisku.

fot. Michał StańczykW pierwszym meczu barażowym głównym celem Unii było zachowanie czystego konta bramkowego i wypracowanie sobie zaliczki, przed rewanżem w Iławie. Mimo sporej przewagi na boisku, wielu sytuacji strzeleckich, „Jaskółkom” udało się zdobyć tylko jedną bramkę. Już w pierwszej połowie gospodarze mogli prowadzić. Najlepszą okazję zmarnował Piotr Drozdowicz. Niemoc przełamał dopiero po przerwie Sebastian Hajduk. Niezwykle aktywny snajper Unii, pokonał bramkarza gości w 50 min. Goście praktycznie tylko dwa razy zagrozili bramce Tomasza Libery. Nastawili się na grę defensywną, co mogło się na nich zemścić, gdyż Unia mogła wygrać to spotkanie kilkoma bramkami. W Iławie zespół Jezioraka zagra pewnie inaczej, zdecydowanie bardziej ofensywnie. Rewanż w środę.

Po raz kolejny na piłkarski mecz „Jaskółek” przybyło wielu kibiców. Jak się okazuje to nie koniec sezonu w Tarnowie. Kolejny mecz, tym razem w ramach Pucharu Polski, rozegrany zostanie na stadionie w Tarnowie w niedzielę 22 czerwca. Rywalem Unii będzie Sandecja Nowy Sącz. Początek o godz. 17:00.

UNIA TARNÓW - JEZIORAK IŁAWA 1 - 0 (0 - 0)

1-0 Hajduk 50.

Unia: Libera - Maciosek, D. Bartkowski, Ł. Bartkowski, Pawlak - Radliński (83 Żaba), D. Popiela, Wstępnik (46 Ł. Popiela), Węgrzyn (74 Witek) - Drozdowicz, Hajduk.
Jeziorak: Staniszewski - Święcki (70 D. Jędrychowski), Kressin, Kowalski, Hafeez - Drzystek, Radziński, Dymowski, Pietrasik - Dobroński (51 Sedlewski), Figurski (86 Chukwuemeka).

Sędziował: Tomasz Mikulski z Lublina.
Żółte kartki: Ł. Bartkowski, Hajduk - Dobroński, Pietrasik.
Widzów: 2000.