Promocja Tarnowa i regionu na Śląsku
access_time 2008-06-24 15:56:31
Tarnowskie Centrum Informacji wraz ze Starostwem Powiatowym w Tarnowie po raz piąty promowało walory turystyczne Tarnowa i regionu wśród mieszkańców Górnego Śląska podczas Wielkiego Pikniku w Pszczynie.

Obecność Tarnowa na jednej z największych plenerowych imprez na Śląsku możliwa była dzięki współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, które zaprosiło Tarnowskie Centrum Informacji do promocji nie tylko Tarnowa, ale również regionu tarnowskiego. Dzięki współpracy TCI z tarnowskim Starostwem Powiatowym stoisko tarnowskie wzbogacone było o specjały kuchni regionalnej, które cieszyły się ogromnym powodzeniem. Mieszkańcy Śląska deklarowali chęć spędzenia wakacji w gospodarstwach agroturystycznych pod Tarnowem.

Warto wiedzieć, iż Ślązacy wraz z mieszkańcami Warszawy stanowią najliczniejszą grupę turystów krajowych wypoczywających w Tarnowie i okolicy.

Podobnie jak w latach ubiegłych, Tarnowskie Centrum Informacji uruchomiło na czas wakacji sezonowy punkt Informacji Turystycznej przy skrzyżowaniu ul. Dworcowej i Krakowskiej. W tym roku punkt IT czynny będzie codziennie przez całe wakacje w godzinach od 9 do 17.00. W punkcie IT w okolicy tarnowskich dworców będzie można uzyskać podstawowe informacje turystyczne, natomiast więcej informacji i wydawnictw turyści będą mieli do dyspozycji w punkcie IT na Rynku 7, który do końca września jest czynny od poniedziałku do piątku od godziny 8 do 20, a w soboty, niedziele i święta od godziny 9 do 17 (od października w dni powszednie do 18, w soboty od 9 do 17 i zamknięte w niedziele i święta). Być może już w przyszłym roku na stałe zacznie pracować punkt na odnowionym tarnowskim dworcu kolejowym - trwają rozmowy z władzami kolei w tej sprawie.

Komentarze...