"POD NIEBEM TARNOWA" - Wernisaż i wystawa poplenerowa 27 czerwca
access_time 2008-06-24 16:53:12
Tarnowskie Centrum Kultury i Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tarnowie zapraszają 27 czerwca na wyjątkowy wernisaż do ogródka kamienicy Rynek 5, który rozpocznie się o godzinie 17.00.

Od wielu lat w krajach europejskich 5 maja obchodzony jest jako dzień godności osób z niepełnosprawnością intelektualną. W tym dniu odbył się na tarnowskim rynku plener dla osób niepełnosprawnych. Wzięli w nim udział podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej działających przy Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Tarnowie, Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Woli Rzędzińskiej, uczniowie I Gimnazjum Integracyjnego w Tarnowie, młodzież PLSZP im. A. Grottgera oraz tarnowscy artyści plastycy.

Wystawą organizatorzy pragną przybliżyć mieszkańcom Tarnowa twórczość osób niepełnosprawnych intelektualnie, pokazać ich osiągnięcia i możliwości, a także prace ośrodków im służących. Wystawa ma za zadanie pokazanie nieco innego spojrzenia na nasze miasto, spojrzenie oczyma osób dotkniętych niepełnosprawnością.

Ekspozycję będzie można oglądać w specyficznym i zapewne ciekawym miejscu, w ogródku i holu Tarnowskiego Centrum Kultury, od 27 czerwca do 31 lipca 2008 roku. Bardzo zachęcamy Państwa do odwiedzenia tego uroczego miejsca, udekorowanego tymi pięknymi pracami, pełnymi wrażliwości i prawdy o naszym mieście. Eksponowane prace będzie można zakupić, w trakcie trwania wystawy i tym samym wesprzeć Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Tarnowie.
Info: Tarnowskie Centrum Kultury

Komentarze...