Pierwszy mecz, pierwsze zwycięstwo!
access_time 2008-08-11 16:41:52
Piłkarze Unii Tarnów bardzo dobrze rozpoczęli III-ligowy sezon. W wyjazdowym spotkaniu pokonali Pogoń Staszów 2-1. Dobrze wypadła także LKS Nieciecza, która wygrała na własnym boisku z Czarnymi Połaniec. W II lidze nieudany występ Okocimskiego.

fot. Michał Stańczyk 100 kibiców wybrało się do Staszowa, aby wspomagać tarnowskie „Jaskółki”. Pierwsza połowa nie układała się po myśli gości, szczególnie, kiedy sędzia podyktował bardzo wątpliwy rzut karny. Mimo to golkiper Unii był bliski wyłapania piłki. Ta sztuka jednak się nie udała i miejscowi fani mieli wielkie powody do radości. Wreszcie po 32 minutach gry ich zespół objął prowadzenie. Unia pokazała jednak charakter, tuż przed przerwą wyrównał Daniel Bartkowski. W drugiej części meczu tarnowianie zaczęli grać zdecydowanie odważniej. Zwycięstwo gościom dał znakomity Sebastian Hajduk, który wymanewrował obronę Pogoni i nie dał szans bramkarzowi. Ten sam zawodnik, kilka minut później stanął przed jeszcze lepsza okazją. Znakomicie przejął piłkę na środku boiska i znalazł się sam na sam z bramkarzem. Tarnowianie mają ciężki początek sezonu, dlatego każdy punkt cieszy. Najbliższym rywalem będzie LKS Nieciecza, zespół niezwykle groźny. Niedobrą wiadomością jest kontuzja młodzieżowca Tomasza Szczytyńskiego, który będzie musiał pauzować przez około trzy tygodnie.

Niecieczanie przed własną publicznością pokonali Czarnych Połaniec. Jedyną bramkę meczu w 61 min. zdobył Wójcik. W innych meczach padły zaskakujące rezultaty. Podkreślić należy okazałe wygrane Puszczy Niepołomice oraz Dalinu Myślenice.

ZOBACZ RELACJĘ Z MECZU UNIA TARNÓW – POGOŃ STASZÓW

Już w środę o godz. 17:00 piłkarze Unii zagrają w rundzie wstępnej Pucharu Polski. Rywalem „jaskółek” będzie Stal Sanok. Mecz odbędzie się na stadionie w Sanoku.

W II lidze wysoka porażka Okocimskiego Brzesko. Piwosze w środę rozgromili ŁKS Łomże aż 6-0. Wynik w Ostrowcu był już niemal odwrotny. Podopieczni trenera Czesława Palika przegrali 1-5. Prowadzenie jednak objęli goście, w 10 min. na listę strzelców wpisał się Piotr Kajda. Później było już znacznie gorzej. Po czterech kolejkach Okocimski plasuje się na 12 pozycji.