Unia wygrywa na zakończenie rundy jesiennej
access_time 2008-11-12 13:43:33
Piłkarze III ligi zakończyli rundę jesienną. Udanym akcentem uczyniła to Unia Tarnów pokonując Naprzód Jędrzejów 1-0. Gorzej spisała się LKS Nieciecza - uległa na wyjeździe Wiernej Małogoszcz 0-1.Zobacz wywiady z zawodnikami po meczu.

Zakończenie rundy przypadło na Święto Niepodległości. Z tej okazji kibice „Jaskółek” zaprezentowali okolicznościową oprawę. Przygotowali „sektorówkę” z „Orłem w Koronie” oraz kartony z Godłem Polski. Do Tarnowa przybyli także kibice Naprzodu, jednak nie mogli wracać w dobrych humorach. Ich zespół uległ Unii. Po słabej pierwszej połowie, w drugiej gospodarze zagrali dużo lepiej. Mimo, że grali w „10”, po tym jak czerwoną kartkę jeszcze przed przerwą zobaczył Sebastian Hajduk potrafili przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Udało się to dopiero w 83 minucie. Po znakomitym dośrodkowaniu z połowy boiska Tomasza Sobyry pięknym strzałem w okienko popisał się Tomasz Rodak. Napastnik gospodarzy nie krył po meczu radości, tym bardziej, że zrehabilitował się za zmarnowaną okazję w meczu z Hutnikiem. W zespole Unii od początku meczu zagrał junior Adrian Kroker. „Jaskółki” kończą rundę z 19 punktami na koncie, co daje im 10 miejsce w tabeli. Wbrew pozorom nie jest to beznadziejna sytuacja. Liga jest niezwykle wyrównana. Liderujące zespoły Bruk-Betu Nieciecza i Hutnika Kraków pogubiły punkty w ostatniej kolejce i mają ich po 30. Tuż za nimi są kolejne zespoły, które powinny liczyć się w walce o awans. Puszcza Niepołomice ma 27 punktów i także nie wygrała w ostatniej kolejce. Tyle samo „oczek” ma Korona II Kielce. Tylko punkt mniej ma Glinik Gorlice.

UNIA TARNÓW – NAPRZÓD JĘDRZEJÓW 1-0 (0-0)