Wyniki turnieju rozgrywanego z okazji 80-lecia zespołu ZKS Unia Tarnów
access_time 2008-11-25 13:54:30
Zwycięstwem Kmity Zabierzów zakończył się halowy turniej „Zina Cup” rozegrany w hali „Jaskółka” z okazji 80-lecia ZKS Unia Tarnów. W meczu finałowym drużyna Kmity pokonała Górnika Łęczna 2-1. Bardzo dobrze zaprezentowali się piłkarze gospodarzy, którzy dostarczyli kibicom najwięcej emocji, w regulaminowym czasie gry nie przegrali żadnego spotkania, ale musieli zadowolić się jedynie 4 miejscem.

„Jaskółki” rywalizowały w grupie B. O awans walczyły do samego końca. Po zwycięstwie nad Siarką Tarnobrzeg 4-2 i remisie z Górnikiem 0-0, mecz z KSZO Ostrowiec decydował o czołowych miejscach w grupie.

KSZO miało na koncie 3 punkty (porażka z Górnikiem i wygrana z Siarką), Unia 4 punkty. Rywali interesowało tylko zwycięstwo. Mecz był niezwykle zacięty, jak się okazało do ostatniego gwizdka. Najpierw z ogromnych opresji wychodziły „Jaskółki” (świetnymi interwencjami w obronie popisał się Mateusz Lądwik), aby na kilka sekund przed końcem zdobyć zwycięskiego gola. Zawodnicy KSZO postawili wszystko na jedną kartę, bramkarz wyszedł w pole, tarnowianie jednak przejęli piłkę. Z ponad połowy boiska piłkę w stronę bramki kopnął Jordan Ocłoń, ta turlała się chwile i wpadła do siatki. Zwycięstwo to nie wystarczyło jednak do wygrania grupy, gdyż Górnik rozgromił Siarkę 6-0 i to on zagrał w finale.

W grupie A bezkonkurencyjny okazał się zwycięzca całego turnieju Kmita Zabierzów, który zgromadził komplet 9 punktów, notując przy tym znakomity bilans bramkowy 13-2. Drugą pozycję wywalczył Motor Lublin (6 punktów), wyprzedzając Karpaty Krosno (3 punkty). Ostatnia była Resovia, która jednak wystawiła mocno rezerwowy skład.

Kolejny mecz Unii, tym razem o 3 miejsce był ponownie emocjonujący do samego końca. „Jaskółki” objęły prowadzenie po bramce Damiana Wolańskiego. Motor jeszcze przed przerwą szybko odpowiedział dwoma bramkami. Kiedy do zakończenia pozostało kilka sekund na 2-2 wyrównał Tomasz Szczytński. Unia ponownie otrzymała gromkie brawa od kibiców. W serii rzutów karnych „Jaskółki” przegrały jednak 5-6.

W finale swoją dominację potwierdził zespół z Zabierzowa. Pokonał ligowego rywala Górnika Łęczna 2-1, mimo że do przerwy to górnicy prowadzili.

Po turnieju odbył się mecz futsalowy, w którym reprezentacja Tarnowa zmierzyła się z reprezentacją Krakowa. Padł wynik remisowy 3-3, w rzutach karnych lepsi okazali się tarnowianie, którzy wygrali 4-3.

Następnie w piłkę ręczną zagrali oldboje Unii Tarnów i Stali Mielec. Mecz zakończył się remisem 19-19.