Unia wygrywa, Okocimski rozpocznie rundę rewanżową
access_time 2008-11-07 11:42:07
Piłkarze Unii Tarnów przełamali się i wreszcie wygrali mecz pod wodzą trenera Bogusława Kwieka. „Jaskółki” po serii nieudanych występów pokonały najsłabszy do tej pory zespół ligi Neptun Końskie 2-0. Do zakończenia rundy pozostały jeszcze dwie kolejki.

Ostatnie ligowe spotkanie tarnowianie wygrali z mocnymi rezerwami Korony Kielce 13 września. Potem nic im nie wychodziło, nawet kiedy przeważali na boisku, kończyło się to stratą punktów. Kontuzje, które dotykają drużynę nie są żadnym wytłumaczeniem. W niedzielę też zagrali w odmienionym składzie, ale po ponad półtora miesięcznej przerwie wraz z kibicami mogli cieszyć się z kompletu punktów. W pierwszej połowie gospodarze osiągnęli znaczną przewagę. Początek był podobny do meczu w Skarżysku-Kamiennej. „Jaskółki” stwarzały sobie dogodne, stuprocentowe sytuacje, ale nie potrafiły ich wykorzystać. Znakomitych szans nie wykorzystał w szczególności Sebastian Hajduk. Niezawodny okazał się golkiper Neptuna, rywalom pomogła także poprzeczka. Wreszcie po około półgodziny gry bramkę z rzutu karnego zdobył Konrad Fryś. Druga połowa to nieporadność gości, którzy nie potrafili wykończyć akcji. Za to w końcówce po ogromnym zamieszaniu w polu karnym zwycięstwo Unii przypieczętował Piotr Drozdowicz. Dzięki wygranej Unia przesunęła się o jedno „oczko” w tabeli i zajmuje 10 miejsce. Lider z Niecieczy doznał dopiero drugiej porażki (wcześniej przegrał właśnie z Unią) na wyjeździe z Koroną II 0-1.

Do zakończenia pozostały jeszcze dwie kolejki. W sobotę dojdzie do pojedynku, który miał być hitem rundy. Ze względu na nienajlepszą postawę piłkarzy, będzie hitem tylko dla kibiców obu drużyn, którzy mają stawić się licznie na stadionie Hutnika. Mecz rozpocznie się o godz. 11:00. Hutnik jest wiceliderem i ma nad Unią 10 punktów przewagi, aby ją zmniejszyć „Jaskółki” musza po prostu wygrać.

W II lidze rozpocznie się runda rewanżowa. Okocimski Brzesko zajmujący 15 pozycję zmierzy się na wyjeździe z Wigrami Suwałki (sobota godz. 13:00). Rundę jesienną „Piwosze” zakończyli w efektownym stylu, pokonali 4-0 Pelikan Łowicz. Nie zmienia to jednak faktu, że wciąż znajdują się w strefie spadkowej i nie mogą być zadowoleni ze swoich występów.

Runda jesienna zakończyła się również w Małopolskiej Lidze Juniorów. W ostatnim pojedynku Unia Tarnów przegrała z Cracovią 0-1. Po bardzo dobrym początku, kiedy tarnowianie przez długi okres byli wiceliderami, w końcówce po odejściu trenera Kwieka przystopowali i dali zepchnąć się na 5 pozycję.

Mimo to bilans jesieni jest bardzo korzystny: 27 punktów – 8 zwycięstw, 3 remisy, 4 porażki, bramki: 26-12. Tyle samo punktów ma czwarta Wisła Kraków. Dobrze rundę zakończyli juniorzy młodsi, którzy pokonali Cracovię 2-1. Wciąż jednak zajmują 12 miejsce.