Po meczu z Hutnikiem czas na Naprzód Jędrzejów
access_time 2008-11-10 11:55:28
Po meczu z Hutnikiem przed piłkarzami Unii ostatni pojedynek rundy jesiennej. W Święto Niepodległości 11 listopada o godz. 13:00 na własnym stadionie podejmować będą zespół Naprzodu Jędrzejów.

Mecz Hutnika Kraków z Unią Tarnów mimo chłodnej i mglistej aury wzbudził ogromne zainteresowanie wśród kibiców. Na trybunach zasiadło ponad 2000 widzów. Z Tarnowa na to szlagierowe spotkanie wybrało się ponad 200 kibiców, którzy byli wspomagani także przez miejscowych fanów Wisły. W sumie w sektorze dla gości zasiadło ok. 700 osób. Starsi kibice dobrze pamiętają rywalizację obu drużyn na szczeblu II-ligowym. Jeszcze w latach 90-tych Hutnik zagrał nawet w Pucharze UEFA. Do tej pory w 18 pojedynkach, Unia wygrywała tylko 3 razy, 5 razy padał remis, Hutnik wygrywał dziesięciokrotnie. Ostatnie spotkanie w 2003 wygrała Unia 1-0, po bramce Rogera Radlińskiego.

Tym razem lepszy okazał się Hutnik, który jest wiceliderem tabeli, ma na koncie już 29 punktów i traci do lidera Bruk-Betu Nieciecza tylko punkt. Tarnowianom zabrakło koncentracji. Już w pierwszej minucie niefortunnie interweniował Daniel Bartkowski i gospodarze objęli prowadzenie. Unii grało się przez to dużo trudniej. Oba zespoły próbowały atakować, jednak przez długi czas wynik nie ulegał zmianie. „Jaskółki” najgodniejszą okazję stworzyły pod koniec pierwszej połowy, ale fatalnie pod bramką gospodarzy spudłował Tomasz Rodak. Po zmianie stron więcej z gry mieli Hutnicy. Rozstrzygający gol padł tuż przed zakończeniem meczu. W 87 minucie Łukasza Lisaka pokonał Szymon Kiwacki. Spotkanie zakończyło się wygraną Hutnika 2-0.

Ostatni mecz rundy jesiennej tarnowianie rozegrają we wtorek. Na Stadionie Miejskim w Tarnowie – Mościcach spotkają się sąsiedzi z ligowej tabeli Unia i Naprzód Jędrzejów. Obie ekipy mają na koncie 16 punktów. Będzie to bardzo ważne spotkanie w kontekście walki o pozycję w środku tabeli, przede wszystkim gospodarze będą chcieli oddalić się od strefy spadkowej. Tym meczem piłkarze Unii zakończą tegoroczne rozgrywki w lidze, ale nie będzie to koniec piłkarskich zmagań. Do rozegrania pozostaną mecze w ramach Pucharu Polski na szczeblu TOZPN, a także turniej halowy z okazji 80-lecia Unii Tarnów.