Psotna noc w Golance
access_time 2009-04-23 09:15:18
Policjanci z komisariatu w Ciężkowicach ustalili i zatrzymali dwóch „żartownisiów”, których wielkanocne psoty w Golance, koło Gromnika, zakończyły się włamaniem do dwóch domów, wyrządzeniem szkód w wysokości 3 tysięcy złotych i kradzieżą mienia wartego 2 tysiące złotych.

16 i 24-letni miejscowi zdemontowali częściowo ogrodzenie jednej z posesji na której stoją dwa, niezamieszkałe obecnie domy, należące do mieszkanki Tarnowa. Wyjęli z konstrukcji płotu kilka drewnianych przęseł i wynieśli je na pobliski przystanek autobusowy, gdzie porzucili. Nie poprzestali na tym, wrócili na posesję by sprawdzić czy nie ma na niej sprzętów nadających się do kradzieży. W ganku jednego z domów powybijali szyby. Nie zdołali jednak przez otwory wejść do środka, więc kopiąc w drzwi wyłamali zamek. Zniszczyli także drzwi prowadzące do pomieszczenia gospodarczego, z którego wynieśli piłę spalinową, elektryczną kosiarkę, klucze, przewody elektryczne i radio samochodowe z głośnikami. Skradziony łup ukryli 100 metrów od posesji, pod mostem rzeki Rzepienianki. Ponownie powrócili na posesję. Kopali w drzwi wejściowe drugiego z domów, nie mogąc dać im rady, wybili szyby w oknach. Splądrowali wnętrze, a szukając wartościowych przedmiotów stłukli szyby w kredensie. Nie znaleźli nic godnego uwagi, ale wychodząc stamtąd zniszczyli drzwi wejściowe.

Przed opuszczeniem posesji, wyłamali jeszcze drzwi dobudówki pełniącej rolę garażu, gdzie stał zaparkowany samochód marki Tawria. Jego także nie oszczędzili – wybili w nim przednią i boczną szybę, wyrwali klapę bagażnika i pozostawili pojazd przewrócony na dach.

Po wszystkim przewieźli łup samochodem 24 latka do lasu, gdzie zakopali go w dwóch oddalonych od siebie kilkadziesiąt metrów dołkach. Nie zdążyli go jednak spieniężyć. Na ich trop wpadli policjanci z miejscowego komisariatu. Obydwaj sprawcy przyznali się do wszystkiego. Wskazali także miejsce ukrycia skradzionych przedmiotów, które powróciły do właścicielki.


Info: KMP Tarnów

Komentarze...