Dariusz Sęk wygrywa pierwszą walkę na zawodowym ringu
access_time 2009-04-27 14:43:31
Tarnowianin debiutował na Gali Boksu Zawodowego w Jarosławiu, wygrywając jednogłośnie na punkty swój czterorundowy pojedynek z reprezentantem Litwy Kirillem Pshonko


Darek wystąpił w walce nr.1 gali, wygrywając jednogłośnie na punkty swój czterorundowy pojedynek z reprezentantem Litwy Kirillem Pshonko.

Litwin okazał się bardzo wymagającym przeciwnikiem, narzucając od pierwszej do ostatniej rundy ostre tempo.
Nasz zawodnik wygrał zdecydowanie każdą z czterech rund nie dając żadnej szansy swojemu przeciwnikowi.

Walka bardzo podobała się ponad dwutysięcznej publiczności która mocno dopingowała i rozgrzewała zawodników do walki.
Trener Gmitruk po walce stwierdził ,iż jest bardzo zadowolony z formy Darka który pokazał, że naprawdę ma talent oraz serce do walki.

Walką wieczoru Jarosławskiej gali była walka w obronie tytułu mistrza świata federacji TWBA. w której broniący tytułu Mariusz "Polski Olbrzym" Wach pokonał przez techniczny nokaut w siódmej rundzie potężnego (216cm) wzrostu Amerykanina Juliusa Longa.

W pozostałych walkach zwycięstwo odnieśli: Tariel Zandukeli (Gruzja) z Pavlo Garajem (Słowacja), Roman "Lwie Serce" Shkarupa (Ukraina) z Vasilyjem Andriyanovem (Rosja), Mariusz Welc z Jevgenijsem Andrejevsem (Łotwa) i Paweł Głażewski z Floriansem Strupitsem (Łotwa).

W walce o Pas BBU Mariusz Cendrowski przegrał z Finem Kai Kauramaki, w 7 rundzie doznał kontuzji barku po której nie mógł dalej kontynuować walki.


Info: Grzegorz Rutkowski

Komentarze...