"Sokół" dominuje - "Maraton Cyklokarpaty"
access_time 2009-06-12 12:35:39
W miniony weekend zawodnicy tarnowskiego „Sokoła” uczestniczyli w trzeciej edycji Maratonu Rowerowego Cyklokarpaty. Zawody rozegrane zostały w Kątach- Gmina Nowy Żmigród. Bliska odległość od Tarnowa oraz piękna pogoda sprawiła, iż na starcie pojawiło się dużo zawodników. Wśród nich znalazły się tarnowskie „Sokoły” nowo powstały Klub Kolarski Pasja oraz zawodnicy nie stowarzyszeni.

Profil trasy już przed startem wskazywał, że wyścig ten nie będzie należał do łatwych ale dopiero na trasie uczestnicy mogli ocenić jego prawdziwe oblicze. Gęste błoto, wyczerpujące podjazdy i karkołomne zjazdy sprawiły, że dużym sukcesem było już samo ukończenie maratonu. Nie przestraszyło to tarnowskich „Sokołów”, którzy zdeklasowali rywali i na dystansie „MEGA” – 40 km zajęli czołowe miejsca.

Jako pierwszy na mecie pojawił się Dariusz Dudziński wygrywając tym samym cały wyścig oraz kategorie M2. Na trzecim miejscu uplasował się Krzysztof Łuczkowiec, wygrywając swoja kategorie wiekową 40-44 lat. Jako czwarty minął linie mety Piotr Klonowicz również zajmując pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej 30-39 lat. Bardzo dobrze spisali się także Antoni Brzuski i Witold Trojak zajmując odpowiednio 2 i 3 miejsce w kategorii wiekowej 40-44 lat. Natomiast weteran tarnowskiego MTB Leszek Kokoszka ukończył zawody na drugim miejscu w kategorii 50-59 lat.

Już za tydzień kolejna edycja Maratonu Cyklokarpaty w Sanoku gdzie na pewno nie zabraknie zawodników z Tarnowa.