Sukcesy tarnowskich brydżystów
access_time 2009-06-17 13:19:02
Tegoroczne Mistrzostwa Polski Młodzieży Szkolnej do lat 21 zdominowała Małopolska z dorodnym medalowym wkładem tarnowian. Sukces tarnowian to aż 3 złote medale Adama Krysy i brąz Justyny i Olgi Długosz reprezentujących MPEC Tarnów.

Niebywały sukces w historii tej imprezy odniósł uczeń III LO w Tarnowie i zawodnik CKiS Skawina (ex MPEC Tarnów), Adam Krysa, który wygrał wraz ze swoją partnerką i drużyną wszystkie konkurencje XXIII MPMS w Głuchołazach. Na potrójne złoto i jednocześnie rekord złożyły się znakomite występy w: PARACH OPEN (z Justyną Żmudą), TEAMACH (z Justyną Żmudą, Agnieszką Szczypczyk i Arturem Janeczko) oraz MIXTACH z Justyną Żmudą. Wygrywając zarówno na zapis maksymalny (ekstremalny) jak i impowy (średni) Adam i jego partnerka (Mistrzyni Europy) zdeklasowali pozostałe pary jednocześnie przykuwając uwagę selekcjonera Reprezentacji Narodowej Włodzimierza Krysztofczyka, który podglądał parę w najbardziej emocjonujących momentach FINAŁU. Przypomnijmy, że Adam Krysa jest również złotym medalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Szkolnej sprzed miesiąca w Starachowicach (31.04-3.05.2009). Wygranie czterech najważniejszych imprez młodzieżowego kalendarza PZBS w jednym roku to najwybitniejsze osiągnięcie sportowe wszechczasów. Kto zna choć odrobinę specyfikę brydża porównawczego (sportu kwalifikowanego) ten wie jak niesamowicie trudno dokonać takiego wyczynu.

Zawodniczki MPEC Tarnów Justyna (I LO) i Olga Długosz (Gimnazjum w Żabnie) to z kolei brązowe medalistki Turnieju PAR DZIEWCZĄT. Sukces sióstr z Żabna to dla jednej (Justyna) ukoronowanie dotychczasowych startów w kategorii do lat 18, a dla drugiej, debiutującej Olgi, wspaniały awans do grona najlepszych zawodniczek w Polsce w/w kategorii U-18.

Poza medalami odnotować należy wiele innych rewelacyjnych wyników w tym znakomity występ drużyny MPEC Tarnów II, która zajęła sensacyjne 4 miejsce w Turnieju TEAMÓW mając w swoim składzie na 4-ch zawodników aż trójkę debiutantów między innymi 13-letniego Michała Krysę. Warte odnotowania są także lokaty pozostałych eMPECów: 6-ta w MIXTACH Maćka Grabca z Gim nr 2 (z Magdą Madej z KSOS Kraków) i 7-ma w PARACH OPEN (eliminacje) Wojtka Stachnika (I LO) z Maćkiem Kitą (Gim nr 8). Michał Krysa (SP w Błoniu) zdobył ponadto Brązowy PUCHAR (w pojedynkę!!!) w klasyfikacji szkół podstawowych. I LO Tarnów uplasowało się na 6-stej pozycji w kategorii szkół średnich. 6-sta lokata przypadła również drużynie MPEC w kategorii klubów. Tych wyników nie byłoby bez świetnej gry Grzegorza Wadasa (I LO) i wspomagającego tarnowian Krzysztofa Jurka ze Skawiny). Niezwykle udane występy pokazały przede wszystkim olbrzymi potencjał tarnowskiej młodzieży, która dopiero wchodzi na firmament sportowej sławy. GLORIAVICTORIBUS

Chronologiczna i stricte brydżowa relacja na stronie www.TABU.tarnow.pl


Info: Krzysztof Ziewacz

Komentarze...