Zmiany w kadrze kierowniczej tarnowskiej Policji
access_time 2009-11-04 14:42:41
Mamy nowego Zastępcę komendanta komisariatu Policji Tarnów Centrum. Podinspektor Jarosław Wołowiec, bo o nim mowa odebrał dziś z rąk Komendanta Miejskiego insp. Zbigniewa Ostrowskiego w budynku komisariatu, gdzie od poniedziałku pełni służbę, rozkaz personalny o powołaniu na stanowisko. Nowy komendant będzie nadzorował pracę pionu kryminalnego w KP Tarnów Centrum-największym komisariacie w mieście.

Został wyłoniony w drodze konkursu. W jego powitaniu wzięło udział kierownictwo komisariatu Centrum, Naczelnik Zespołu Kadr i Szkolenia KMP Tarnów oraz policjanci wydziału kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego KPTC.

Podinsp. Jarosław Wołowiec z wykształcenia jest prawnikiem. Ukończył Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie M. Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Filia w Rzeszowie oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim. Jest również absolwentem studium oficerskiego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Służbę w resorcie rozpoczął w 1992 roku jako śledczy w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym KWP w Tarnowie. Przez 3 lata był zastępcą Naczelnika Wydziału Kryminalnego KP Tarnów Centrum. Od 2002r. kierował Zespołem Kontroli KMP w Tarnowie. Jest żonaty, ma syna. Interesuje się turystyką i sportem.

Nowy komendant zastąpił na stanowisku komisarza Mariana Marszałka, który po przeszło 30 latach pracy w Policji odszedł w połowie października na emeryturę. Stanowisko zastępcy komendanta KP Tarnów Centrum piastował on od czerwca 2007 roku.


Info: KMP Tarnów

Komentarze...