Przegląd prasy
access_time 2009-05-18 15:19:00
Nowy dyrektor w III liceum, niebezpieczne burze oraz Karpacki Wyścig Kurierów - to niektóre z tematów poruszane w dzisiejszej prasie lokalnej.


Gazeta Krakowska 18.05.2009

Zapowiada się zmiana na stanowisku dyrektora w jednym z tarnowskich liceów. Krakowska pisze o ogłoszeniu konkursu na dyrektora III LO im. Adama Mickiewicza w Tarnowie. Dotychczasowy dyrektor - Jerzy Skalski - zostaje odwołany w połowie swojej kadencji, po 18 latach kierowania placówką. Od 1 września ma on pożegnać się z pracą. Protestowali m.in. najbardziej zainteresowani - uczniowie i ich rodzice.
Piaskownice w Tarnowie są brudne - jak pisze Krakowska Sanepid sprawdził stan piaskownic, w których bawią się nasze dzieci. każdy wie niestety, że piaskownice często są "toaletą" dla zwierząt, brak w nich zadaszeń i ogrodzeń, które zapewniły by odpowiednie warunki higieniczne dla bawiących się w nich dzieci.


Dziennik Polski 18.05.2009

Burze są niebezpieczne nie tylko ze względu na możliwość porażenia piorunem - jak podaje Dziennik Polski, problemem są również pożary, które bardzo często występują podczas tego zjawiska atmosferycznego. Pożary wywołane przez pioruny są szczególnie niebezpieczne, rozprzestrzeniają się bardzo szybko i obejmują duży obszar.
W lokalnym dodatku do Dziennika podsumowanie 23 Tarnowskiej Nagrody Filmowej, statuetkę Grand Prix otrzymała Małgorzata Szumowska za film "33 sceny z życia". Zakończeniem festiwalu był koncert Świętokrzyskiej Orkiestry Symfonicznej.
W środę, 20 maja startuje Karpacki Wyścig Kurierów. Zarówno start, jak i meta wyścigu będą miały miejsce na płycie tarnowskiego Rynku, prolog będzie rozegrany w środę, orprócz tego wyścig będzie się składał jeszcze z czterech etapów.

Komentarze...