Wakacje u Paderewskiego
access_time 2009-07-30 14:51:12
Również i tego lata urokliwy dworek I.J. Paderewskiego gości młodych ludzi (w tym uczniów tarnowskiej Szkoły Muzycznej), pragnących doskonalić swoje talenty muzyczne. Gospodarzem i organizatorem muzycznych warsztatów jest Centrum Paderewskiego w Tarnowie - Kąśnej Dolnej.


Odbywające się w okresie wakacyjnym warsztaty muzyczne w Kąśnej Dolnej to już tradycja. Tego roku w ofercie Centrum Paderewskiego znalazły się dwie ciekawe propozycje: warsztaty klarnetowe pod kierunkiem Arkadiusza Adamskiego, absolwenta Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, solisty Polskiej Filharmonii Kameralnej, następnie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, członka licznych polskich i zagranicznych zespołów, oraz warsztaty skrzypcowe pod kierunkiem profesora Henryka Keszkowskiego, wybitnego skrzypka, prof. zw. Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, a prowadzone przez Katarzynę Bąkowską absolwentkę tejże uczelni, kontynuującą swą edukację muzyczną na amerykańskim uniwersytecie w Bloomington. Wraz z artystką warsztaty prowadzi pianista Franciszek Jasionowski.

Obie imprezy zgromadzą w sumie kilkadziesiąt osób w wieku od 13 do 18 lat i zakończą się finałowymi koncertami, w których wezmą udział wszyscy młodzi uczestnicy warsztatów.

Centrum Paderewskiego w Tarnowie- Kąśnej Dolnej serdecznie zaprasza wszystkich chętnych: - 30 lipca 2009 r. o godzinie 18.00 na koncert finałowy warsztatów klarnetowych - 4 sierpnia 2009 r. o godzinie 18.00 na koncert Katarzyny Bąkowskiej i Franciszka Jasionowskiego inaugurujący warsztaty skrzypcowe, oraz 13 sierpnia 2009 r. także o godzinie 18.00 na koncert finałowy warsztatów skrzypcowych.

Na każdy koncert dotrzeć będzie można autokarem wyjeżdżającym spod Tarnowskiego Teatru o godzinie 17 00 - bilet do nabycia przed odjazdem w cenie 8 zł, po uprzedniej rezerwacji (tel. 014 621-09-21; e mail: centrum@paderewski.tarnow.pl). Wstęp na koncerty jest wolny.


Info: Centrum Paderewskiego

Komentarze...