Majchrzak nie pomógł - porażka koszykarzy Unii
access_time 2009-10-15 11:13:23
W 3. kolejce II Ligi Mężczyzn, w spotkaniu, które okrzyknięte zostało meczem na szczycie, tarnowska Unia uległa we własnej hali zespołowi Rosa-Sport Radom 79:98. Jaskółkom nie pomógł powrót do zespołu Wojciecha Majchrzaka, który był najskuteczniejszym zawodnikiem w tarnowskiej drużynie.

Pierwsze minuty meczu były wyrównane. Obie drużyny grały bardzo uważnie zarówno w ataku jak i w obronie nie chcąc pozwolić rywalom już na początku uzyskać przewagi. W końcówce kwarty to jednak radomianie zdobyli kilka koszy z rzędu i po pierwszej kwarcie prowadzili 26:17.
Druga dziesięć minut było zdecydowanie lepsze w wykonaniu Jaskółek, które zmniejszyły nawet straty do zaledwie 4 punktów. Słabo wykonywane przez tarnowian rzuty wolne sprawiły jednak, że końcówka kwarty ponownie należała do gości, którzy na przerwę schodzili z 7 punktową zaliczką.
Decydująca dla losów meczu okazała się trzecia kwarta. Rosa-Sport już w pierwszych minutach powiększyła przewagę do 15 punktów i w dalszej części meczu kontrolowała to prowadzenie. Dodatkowo w drużynie Unii z powodu 5 przewinień parkiet opuścić musieli wyróżniający się Wojciech Majchrzak i Dawid Szewczyk. Bez nich Jaskółki nie były już w stanie odrobić strat do rywali. W końcówce meczu trenerzy obu drużyn wypuścili na parkiet zawodników rezerwowych. Swoją szansę wykorzystali najmłodsi w Unii: Filip Put i Jakub Wojciechowski, którzy zdobyli pierwsze punkty w rozgrywkach seniorskich.

Unia Tarnów – Rosa-Sport Radom 79:98 (17:26, 23:21, 18:27, 21:24)

Unia:
Majchrzak 16 (4zb, 6str), Szewczyk Michał 12 (4as), Badeński 12 (4as), Sobiło 11 (3x3, 4prz), Kamecki 9, Szewczyk Dawid 7, Markowski 3, Put 3, Bryzek 2, Wilusz 2 (8zb), Wojciechowski 2, Grys 0.

Rosa-Sport: Donigiewicz 16, Zalewski 15, Podkowiński 14, Kardaś 11, Sosnowik 10, Maj 9, Wiekiera 8, Wróbel 8, Muszyński 5, Michałek 2, Kapturski 0.