Sensacyjne wyniki zawodników Auto Moto Klubu Tarnowskiego
access_time 2009-10-20 14:53:59
Podczas ubiegłego weekendu w Limanowej odbyły się dwie ostatnie rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. W trudnych zimowych warunkach na najdłuższej w Polsce trasie bardzo dobrze spisali się zawodnicy AMK Tarnów.

Piotr Oleksyk zdeklasował rywali w klasyfikacji generalnej grupy H oraz klasie HS-2000, zapewniając sobie tytuł I Wicemistrza Polski. Adam Garbacz w tej samej klasie zajął w sobote 3 miejsce, a w niedzielę po bardzo brawurowej jeździe dołączył na 2 m. do Piotrka na podium. Radosław Pogan zaczał w sobote od 2 miejsca, a w niedziele przyspieszył i wygrał zdecydowanie w klasie A-2000. Waldemar Janecki był dwa razy drugi co zapewniło mu tytuł I wicemistrza Polski w klasie HS-750.

Jakub Bień mimo pewnych trudności technicznych, ukończył obie eliminacje zapewniając sobie tytuł I Wicemistrza Polski w klasie A-1600. Dzięki wyjątkowo szybkiej jeżdzie tarnowianie w ostatniej rundzie MP zajęli wysokie 7, 8 i 9 miejsca w klasyfikacji generalnej całego wyścigu, w którym wystartowało 68 zawodników.