Kolejne sukcesy tarnowskiego brydża
access_time 2010-03-29 16:20:18
Witold Stachnik (PLAZJA Tarnów) znów 4-ty w rozgrywkach II etapu KADRY OPEN. Niebawem decydujące III-cie Kryterium, po zakończeniu którego wyłoniona zostanie reprezentacja na Mistrzostwa Europy.

Renata Wajdowicz i Andrzej Hycnar zdominowali DREWNIANE GŁOWY, czyli krakowski kongres brydżowy. Niejako na rozgrzewkę uzyskali 9-ty rezultat w rywalizacji na średnią. Natomiast BAROMETR czyli zawody na zapis maksymalny wygrali z miażdżącą przewagą 5%, a w głównym turnieju wywalczyli 4-tą lokatę w stawce blisko 100 par! Szczegółowe wyniki: www.tzbs.okay.pl

Swoje zawody mieli także młodzi zawodnicy. W MIĘDZYWJEWÓDZKICH MISTRZOSTWACH MŁODZIKÓW srebrny medal zdobyli Michał Krysa i Jędrzej Hycnar (PRODEX Tarnów) z minimalną stratą bo tylko 00.02% do złota. Brąz wywalczyli Błażej Krawczyk (PRODEX Tarnów) i Przemysław Picheta (CKiS Skawina). Znakomicie zagrała para nowych adeptów Mateusz Gaudyn i Krzysztof Cetera (obaj TABU Tarnów), która zajęła 4-tą lokatę pośród 28 duetów.

Rozdano także nominacje do OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY, która odbędzie się w Warszawie (30.04-3.05.2010). Awans do rozrywek finałowych wywalczyli wszyscy startujący w krakowskim półfinale tarnowianie; Olga Długosz, Maciej Kita, Wojciech Stachnik, Maciej Grabiec (wszyscy MPEC Tarnów), Aleksandra Talaczek, Gabriela Nosal, Agnieszka Baran, Daniel Remian, Tomasz Milówka, Jakub Rokita i Krzysztof Piotrowski (wszyscy TABU Tarnów).