Iskra Tarnów pokonała Olimpię Kąty 4:0
access_time 2010-05-31 09:47:01
Iskra Tarnów pokonała Olimpię Kąty 4:0 w meczu tarnowskiej ligi okręgowej. Mecz mógł podobać się publiczności, chociaż przez większą część spotkania utrzymywał się bezbramkowy remis. Iskra zagrała w „krajowym” składzie bez nieobecnych zawodników z Biłgoraja, natomiast z powracającym do zespołu Derlagą i Kwiatkiem.

Mecz rozpoczął się od ataków Iskry, która chciała szybko zdobyć bramkę i prowadzić grę. Już w 5’ minucie meczu Kwiatek mocnym strzałem próbował pokonać bramkarza gości Ciszkowicza, lecz ten sprytnie przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 11’ minucie ponownie Kwiatek wykorzystał zgranie piłki przez Gajdę, ale nieznacznie chybił obok długiego słupka bramki. Również Kwiatek niecelnie strzelał w 14’ minucie meczu tym razem głową po dośrodkowaniu Kozioła. Iskra spróbowała dopiero w 30 minucie, kiedy Derlaga niecelnie uderzał z dystansu. Swoje próby mieli również po dobitkach Kozioł w 34’ minucie oraz Cierpich w 38’. Pierwsza połowa raziła nieskutecznością gospodarzy i nieporadnością gości, którzy tylko raz zagrozili Iskrze po rzucie wolnym wykonywanym przez Kusiaka.

Druga połowa to ogromna przewaga Iskry, która grała nad wyraz nieskutecznie. W 50’ minucie w dogodnej sytuacji chybił Kozioł będąc sam na sam z Ciszkowiczem. W 53’ Kwiatek próbował nieudanego lobu w sytuacji sam na sam – piłkę ostatecznie wybił na rzut rożny bramkarz Olimpii. Następnie Jonasz Żak po rzucie rożnym niecelnie główkował z odległości 3 metrów od bramki, a w 63’ ten sam zawodnik niecelnie dobijał z 8 metrów. Iskrę na prowadzenie wyprowadził Kozioł, który dopiero w 73’ minucie dokładnie główkował przy słupku po dośrodkowaniu Kwiatka z lewej flanki. Już minutę później mogło paść wyrównanie, kiedy po kontrze Nowaka Iskrę ratował Kasprzyk parując na rzut rożny. Chwilę później w 78’ minucie kapitan Iskry Derlaga wykorzystał dokładne podanie Starzyka w pole karne, „obrócił się na piłce” i mocnym strzałem posłał piłkę przy krótkim słupku. Następnie w 82’ minucie rzut karny dla Iskry, podyktowany na faulowanym Cierpichu, technicznym strzałem, na bramkę zamienił Daniel Mruk. Wynik meczu w ostatniej minucie ustalił Kozioł, który wykorzystał podanie Derlagi w pole karne i ze stoickim spokojem uderzył w okienko bramki Olimpii Kąty.

Dziękujemy Klubowi Kibica za głośny doping w drugiej połowie meczu!

Kolejny mecz Iskra rozegra już w środę przeciwko Rzezawiance Rzezawa o godzinie 18:00. Zapraszamy Kibiców na mecz!

Iskra Tarnów – Olimpia Kąty 4:0 (0:0)
Bramki dla Iskry: 73’ Kozioł, 78’ Derlaga, 82’ D. Mruk (z karnego), 91’ Kozioł