XII Finał Akcji Wszystkie Dzieci są Kochane!
access_time 2010-12-10 10:59:53
W dniu 5 grudnia do Hali Sportowej SOSW przy ul. Romanowicza przybyły tłumy dzieciaków, aby uczestniczyć w finale XII edycji mikołajowej akcji „Wszystkie Dzieci są Kochane”.


Akcja została zorganizowana przez Towarzystwo Powszedniej Pomocy "Serce” w Tarnowie, Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy oraz MCDN – Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie. Tego wieczoru wszyscy przeżyliśmy wiele świadectw dobra i miłości. Dzięki dobroczynności setek uczniów ze szkół Ziemi tarnowskiej, św. Mikołaj mógł obdarować prezentami prawie prawie 400 dzieci z rodzin ubogich i wielodzietnych z Tarnowa i wielu miejscowości Ziemi Tarnowskiej, które przybyły w ten niezwykły wieczór na spotkanie ze swoim ulubieńcem - kierowane przez miejskie i gminne Ośrodki Pomocy Społecznej. Na spotkanie z św. Mikołajem przybyli również goście: m.in. Wiceprezydent Henryk Słomka-Narożański, Przedstawiciel Biskupa Tarnowskiego ks. Zbigniew Guzy, radny Robert Wardzała, dyrektor SOSW Krzysztof Zeliaś.

Oczekiwanie na św Mikołaja upływało w bardzo radosnym nastroju. Prowadzący spotkanie mikołajowe uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnowie: Ania Mytnik, Marcelina Król i Damian Wardzała, non stop zapraszali na estradę wspaniałych wykonawców. Wystąpili: Zespół DO -RE-MI, Grupa Taneczna „Koliber”,wokaliści: Agata Łabno, Marta Cholewa,Nadia Lachgar-Zygmunt, Daniel Pochroń. Po występach burzą oklasków został powitany św. Mikołaj, który wraz dziećmi rozpoczął dalsze pląsy. Na zakończenie św. Mikołaj wręczył wszystkim przybyłym dzieciom wspaniałe prezenty.

W ramach akcji „Wszystkie dzieci są kochane” wolontariusze TPP „SERCE”, w kolejnych dniach grudnia dotrą z prezentami do ok. 300 dzieci przebywających w specjalistycznych placówkach terapeutycznych. Cieszymy się że do łańcucha gorących serc, włączyli się nie tylko uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich Ziemi Tarnowskiej, ale również osoby prywatne oraz instytucje i firmy.

Na szczególne wyróżnienie zasługują:
SOSW,Gimnazjum nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3, UPS Tarnów, APGRAFIX, XERO express, Fundacja”PALIUM”, Instruktorzy PM i inni. W imieniu całego zespołu realizatorów akcji – gorąco dziękujemy wszystkim darczyńcom i naszym przyjaciołom za pomoc, oraz przekazane prezenty. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do uczniów szkół ziemi tarnowskiej za solidarność i wspaniałe dary serca ,oraz za ogrom wysiłku w przygotowanie tego szlachetnego przedsięwzięcia.

Na specjalne słowa uznania zasłużyły szkoły :Szkoła Podstawowa nr 1, w Woli Rzędzińskiej, SP nr 2 w Skrzyszowie, SP w Zgłobicach, Łękawce, Koszycach Małych, Zbylitowskiej Górze, Jodłówce- Wałkach, Łękawicy,Porębie Radlnej. SP nr 1, 3, 5, 8, 9, 17, 18, 19 w Tarnowie, Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1, 2 w Tarnowie.
Gimnazjum: Zbylitowskiej Górze, Radłowie, Woli Rzędzińskiej, Gimnazjum nr 1, 2, 4, 6, 7, 10, 11 w Tarnowie, Społeczne Gimnazjum nr2 w Tarnowie, ZS w, Tarnowcu, ZSP i P w Koszycach Małych i Woli Radłowskiej, ZSOiZ w Gromniku, ZSEO, ZSME, ZSP, ZST, ZSEG, ZSB, ZSS, ZSLiZ nr 1, ZSO nr 1, 2, 4, 5, w Tarnowie, I LO, II LO, III LO, IV LO, V LO, VI LO, XX LO w Tarnowie.


Info: TPP „SERCE”
Foto: Robert Czerwiński

Komentarze...