Policjanci z laptopami
access_time 2010-12-10 14:24:27
Mają usprawnić pracę policjantów prowadzących postępowania przygotowawcze, zapewnić elektroniczną obsługę dokumentacji procesowej i możliwość przeprowadzania czynności procesowych w terenie. Mobilne zestawy komputerowe, czyli dobrej klasy laptopy, z których każdy wyposażony został w przenośną drukarkę i aparat cyfrowy, to nowy sprzęt na wyposażeniu tarnowskiej Policji.


Cztery takie zestawy z 16-tu, jakie z policyjnego budżetu, w ramach dostaw centralnych otrzymała małopolska Policja trafiły właśnie do KMP w Tarnowie. Wartość przekazanego sprzętu, współfinansowanego ze środków unijnych wynosi blisko 25 tysięcy złotych.

W dniu dzisiejszym Komendant Miejski insp. Zbigniew Ostrowski przekazał nowy sprzęt śledczym z największego miejskiego komisariatu Tarnów-Centrum, (biorącym wcześniej udział w testowaniu mobilnych zestawów) którzy od dziś będą mogli z niego korzystać w swojej pracy. W uroczystości wziął także udział komendant KP Tarnów-Centrum kom. Jan Pytko i jego zastępca podinsp. Jarosław Wołowiec. Policjanci do których trafiły komputery nie kryli radości. Nowy sprzęt umożliwi procesowe zabezpieczenie miejsca zdarzenia będziemy mogli przesłuchiwać i wykonywać inne czynności wymagające sporządzenia protokołu poza stałym miejscem pracy-zapewniają policjanci.

Dodać należy, że wszyscy tarnowscy dochodzeniowy zostali przeszkoleni w zakresie używania nowej usługi (e-posterunku) przez naszego policjanta z KP Tarnów-Centrum mł.asp. Rafała Wójcikowskiego, który też jako jeden z dwóch policjantów w Małopolsce przeszkolił pracowników pionów dochodzeniowych z terenu województwa małopolskiego (m.in. z Gorlic, Dąbrowy Tarnowskiej, Nowego Sącza Nowego, Nowego Targu, Bochni i Brzeska).


Info, foto: KMP Tarnów

Komentarze...