Pobiegli ulicami miasta (FOTO)
access_time 2010-10-19 12:04:13
W niedzielę odbył się XIX Tarnowski Bieg Leliwitów. Start i meta biegu usytuowane były na ul. Wałowej. Uczestnicy biegu głównego i masowego mieli do pokonania dystans kolejno 10000 i 3333 metrów. Zobacz fotorelację Jakuba Gabika.

Głównym organizatorem biegu, nad którym honorowy patronat objął prezydent Tarnowa, Ryszard Ścigała, było Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów. Start i meta zawodów jak zwykle usytuowane były na ulicy Wałowej, na wysokości Grobu Nieznanego Żołnierza.

Uczestnicy biegu głównego do pokonania mieli dystans 10000 metrów, który składał się na trzy pętle o długość 3333 metrów każda, wiodące ulicami Tarnowa. Rozegrany został również bieg masowy na dystansie 3333 metrów.

Bieg główny na 10 km zwyciężył Jakub Burghardt (drużyna VISEGRAD MARATON RYTRO) z czasem 00:31:04. 11 sekund później na metę dotarł Ukrainiec Siergiej Fiskovicz (LKB RUDNIK). 3 miejsce na podium zajął Andrzej Lachowski (SALOMON TRAIL TEAM) z czasem 00:31:35. Najlepsi zawodnicy zostali uhonorowani nagrodami pieniężnymi i pamiątkowymi pucharami. Zawodnik, który dobiegł 218-nasty na metę uzyskał czas 01:07:33, zamykając tabelę wyników.
10 minut i 56 sekund - tyle potrzebował Piotr Pociecha (VISEGRAD MARATON RYTRO), który jako pierwszy ukończył bieg masowy w kategorii mężczyzn na dystansie 3333 metrów (jedna pętla biegu głównego). Daniel Bolek (ULKS TECHNI TRZCINICA) przybiegł cztery sekundy później, zajmując tym samym drugą lokatę. Trzeci był Daniel Potok z czasem 00:11:02.