Trzech nastolatków ukradło tonę węgla
access_time 2010-12-01 14:15:18
W ręce tarnowskich policjantów wpadli właśnie trzej nastoletni tarnowianie, którzy mają na swoim koncie włamania i kradzież... tony węgla.


Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością przeciwko Mieniu Komisariatu Policji Tarnów-Centrum zatrzymali dwóch 14-latków i 15-latka, którzy w ciągu półtorej miesiąca pozbawili mieszkankę Tarnowa opału zakupionego na zimę. Nie naruszając kłódki, otwierali drzwi wejściowe piwnicy wyciągając ze ściany mocowanie skobla. Za każdym razem zabierali około 100 kg węgla, który pakowali do plastikowych worków. Po wszystkim zakładali mocowanie z powrotem na miejsce, nie pozostawiając śladów włamania. W ten sposób od września do połowy października 10-krotnie weszli do piwnicy wynosząc niemal cały opał.

- Kiedy 20 listopada chłód zmusił kobietę do zejścia po węgiel zastała niemiłą niespodziankę - składowana w piwnicy tona stopniała do zaledwie kilku garści - mówi Olga Żabińska, Oficer Prasowy KMP w Tarnowie. Pokrzywdzona zgłosiła sprawę policji, a straty oszacowane zostały na blisko 750 złotych.

„Kryminalni” z komisariatu Tarnów-Centrum szybko ustalili kim są włamywacze. Klika dni po zgłoszeniu sprawy Policji, sprawcy zostali zatrzymani. Podczas przesłuchania przyznali się do kradzieży z włamaniem. Wiemy także, że ukradziony węgiel sprzedawali na terenie miasta poniżej jego faktycznej wartości, a pieniądze dzielili między siebie.

Sprawa nastoletnich włamywaczy trafi do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.


Info: KMP Tarnów

Komentarze...