Służby drogowe w pełnej gotowości
access_time 2010-12-03 13:59:37
Wraz z nastaniem nowych opadów śniegu drogowcy wyruszyli na tarnowskie ulice. W tej chwili pracuje na nich dziewięć pługów. Ze względu na rodzaj padającego śniegu drogi nie są na razie posypywane piaskiem.


Zgodnie z prognozą pogody, w Tarnowie należy dziś spodziewać się intensywnych opadów śniegu oraz zamieci. Na tarnowskich ulicach, w zależności od potrzeb, w odśnieżanie może zostać zaangażowany dodatkowy sprzęt. To samo dotyczy chodników. Jeśli będzie to potrzebne, zespół 35 osób odśnieżających teraz chodniki oraz aleje parków i placów zostanie wzmocniony przez firmy zajmujące się utrzymaniem tarnowskich ulic.

Tarnowski Zarząd Dróg Miejskich pracuje w trybie całodobowego dyżuru. Obecnie prace trwają na ulicach pierwszej kategorii odśnieżania, wraz z ustaniem opadów pługi zjadą na drogi o mniejszym znaczeniu.

Zaśnieżone ulice można zgłaszać pod numerem telefonu: 504 044 039.


Info: Urząd Miasta Tarnowa

Zobacz także:
Główne ulice Tarnowa są w pełni przejezdne
Zima - drogowcy 1:0 (FOTO)
UMT: Drogowcy dobrze radzą sobie z opadami śniegu
Miasto przygotowane do zimyOstrzeżenie meteorologiczne - zawieje i zamiecie śnieżne

Zjawisko: Intensywne opady śniegu, Zawieje/zamiecie śnieżne.
Stopień zagrożenia: 1 (pierwszy).
Ważność: do godz.19.00 dnia 03 grudnia 2010r.
Obszar: województwo małopolskie.
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej o 5 do 10 cm, w górach o około 15 cm. Równocześnie przewiduje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane wiatrem o średniej prędkości 25 km/h oraz porywami wiatru do 50 km/h, w górach do 60 km/h.

Skutki: Utrudnienia komunikacyjne; śliskość na drogach. Tworzenie się zasp, utrudnienia komunikacyjne.
Komentarze...