Derby regionu ze zwycięstwem tarnowian (FOTO)
access_time 2012-02-13 11:57:52
Bez niespodzianki na derbach regionu w piłce ręcznej. SPR Control Process Tarnów pokonało MOSiR Arcom Bochnia 48 do 28.
Mecz rozpoczął się od celnych rzutów Sławomira Kurosia i Marcina Janasa. Goście po bramce Mateusza Zubika w 4 minucie doprowadzili do remisu 3–3. Jeszcze dwukrotnie w 7 minucie (5–5) i dwie minuty później po bramce Sławomira Karwowskiego (6–6) na tablicy widniał rezultat remisowy. W tej samej minucie do bramki tarnowian trafił po raz drugi Filip Pach i szczypiorniści MOSiR-u objęli prowadzenie 7–6 po raz pierwszy i jak się okazało – ostatni. W ciągu następnych ośmiu minut podopieczni trenera Marcina Ogarka zdobyli siedem bramek, stracili jedną i prowadzili pewnie 13–8. Świetnie w tej części gry spisywali się wspomniani Kuroś i Janas. Miejscowi schodzili na przerwę z przewagą już ośmiu bramek i odebrali rywalom nadzieje na niespodziankę. Jeszcze po zmianie stron pierwszą bramkę dla gości zdobył Filip Pach, ale w następnych minutach gra toczyła się już pod dyktando Control Process’u. Bocheńscy szczypiorniści walczyli wprawdzie ambitnie o każdą piłkę, ale zdecydowanie ustępowali gospodarzom także warunkami fizycznymi. Mieli więc spore kłopoty ze zdobywaniem bramek z 9 metrów. Trafiali głównie po kontrach i rzutach skrzydłowych. Trafili w dodatku na trójkę dobrze broniących bramkarzy: Mariusza Nowaka, Łukasza Szostaka i przede wszystkim najmłodszego Grzegorza Barnasia. Życiowy mecz w drużynie „ Jaskółek” rozegrał Wojciech Michalik.
W końcówce spotkania trener Ogarek dał szansę gry zawodnikom mniej do tej pory występującym na parkiecie.
 SPR Control Process Tarnów – MOSiR Arcom Bochnia 45–28 (24–16)
 Bramki: Michalik 11, Janas 9, Kuroś 5, Dutka 5, Siedlik 4, Grzesik 3, Niedojadło 2, Bieś 2, Dereń 1, Sygnarowicz 1, Bujak 1, Sokół 1– MOSiR Bochnia: Pach 6, Zubik 6, Wełna 5, Imiołek 2, Karwowski 2, Wąsik 2, Wala 2, Pamuła 1, Piątkowski 1, Tacik 1.